V Přerově bývají vždy největším tahákem stužkovací plesy, obce zase lákají na myslivecké nebo hasičské bály. Například v Dřevohosticích se lidé v sobotu večer sešli na tradičním XXIV. reprezentačním plese městečka.

„Historie konání plesů v Dřevohosticích je dlouhá. Původní lidový ples v osmdesátých letech navštěvovalo pět set až šest set lidí, po revoluci jsme už zůstali u názvu „ples městečka," přiblížil starosta městyse Petr Dostál. Podle jeho slov přitáhne vždy největší počet návštěvníků myslivecký ples, který letos připadne na 31. leden.

Lidé, kteří si v sobotu večer našli cestu do sokolovny v Dřevohosticích, mohli zhlédnout zajímavé taneční ukázky – jako první vystoupily místní mažoretky Tadomi Dřevohostice. Po desáté večer se pak na parketu objevila přerovská taneční skupina Hollywood Stars Crew. K tanci a poslechu hrála celý večer skupina Blue Band Company.

„V tombole máme devadesát cen. Tou hlavní je televizor s úhlopříčkou krabice 140 centimetrů. K raritám naší tomboly patří i pantok, lopaty a mezi cenami je i popelnice," podotkl starosta.