S kvalitou cukrové řepy jsou zpracovatelé letos spokojeni.

„Cukernatost se pohybuje zhruba kolem 17 procent, což je příznivé. I výnos je zatím solidní, činí 70 tun z hektaru,“ informovala agronomka závodu Diana Kroupová. Jen deštivé počasí, které panovalo v polovině října, zkomplikovalo cukrovarníkům práci.

Řepa byla velmi znečištěna. Měla velký podíl hlíny a dalších nečistot. Případný další dlouhotrvající déšť by byl pro cukrovarníky velkým strašákem. Mohl by to totiž výrazně zkomplikovat provoz cukrovaru a dokonce na čas zastavit i jeho činnost.

„Zatím však vše jede podle plánů. Zpracováno máme přes 100 tisíc tun řepy z celkového množství více než 200 tisíc,“ sdělila agronomka Kroupová. Řepa se naváží do cukrovaru z blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst.

„Máme návoz z přerovského regionu, ale vozíme i z Prostějovska, Litovelska, Hranicka a Olomoucka,“ vyjmenovala Diana Kroupová.

Prosenický cukrovar znovu obnovil svou činnost v roce 2000. Nyní jej provozuje Hanácká potravinářská společnost. Díky sezonní práci cukrovar letos zaměstnal přes sto brigádníků.

Autor: DAGMAR ROZKOŠNÁ