Na přerovské koupaliště přišlo nejvíce lidí o víkendu 18. a 19. července, a to tisíc sto platících návštěvníků.

„Dosavadní návštěvnost už překonala loňský rok, zatím je to šestnáct a půl tisíce. Hodně pomohlo pěkné počasí," sdělila ekonomka Plaveckého areálu Přerov Ivana Zahradníková.

Stejný víkend byl úspěšný také pro koupaliště Penčice, nejvyšší počet příchozích za den se blížil k devíti stům lidí. Dosud do Penčic zavítalo osm a půl tisíce návštěvníků.

Příznivou situaci zaznamenalo také kojetínské koupaliště.

„Návštěvnost je v současnosti vyšší než v minulém roce. Počítáme se standartní, o něco lepší sezonou," řekl Dušan Laboň z Technis Kojetín, firmy spravující městské koupaliště.

Lipník nad Bečvou zaznamenává střídání návštěvnicky silných a slabých dnů.

„Všední dny jsou slabší, asi do sta lidí, pátky a soboty jsou lepší. Nejvíc návštěvníků přišlo minulou středu, celkem jich bylo 723," vysvětlil správce koupaliště Rostislav Bezděk.

Při špatném počasí koupaliště zavírá, před čtrnácti dny neotevřelo celý týden. Sezona v Lipníku je zatím průměrná.

Koupaliště v Čechách otevírá tradičně až 1. července, přesto už zaznamenalo zlepšení oproti loňskému roku.

„Do 28. července k nám přišlo víc lidí než loni za celou sezonu. Loni přišlo v červenci 4 420 návštěvníků, letos už 6 613," uvedla účetní obce Čechy Eva Pechová.

Kromě městských koupališť se lidé osvěžují také na koupalištích přírodních, mnozí ale dávají přednost vodě ošetřené chlorem.

„Jezdím se koupat do Přerova, Chropyně nebo do Penčic, vždycky ale pouze na bazény, přírodní nádrže vůbec nenavštěvuji," řekla Pavla Obdínová z Čelechovic. (mav)