Právě na tento termín totiž připadne první mistrovské utkání sezony – zápas Přerova s Prostějovem.

Kvůli nutnosti provedení víceprací se včera sešli zástupci investora s provozovatelem stadionu a vedením klubu.

„Ukazuje se, že zimní stadion, postavený v sedmdesátých letech, je doslova danajským darem. Stavěl se v rámci akce „Z“ a neexistuje na něj ani původní projektová dokumentace. Firma naráží na spoustu problémů,“ uvedl přerovský radní Václav Zatloukal (ČSSD), který na úterý svolal přímo na zimním stadionu jednání u kulatého stolu.

Podle něj jsou vícepráce nutné a stavba se díky nim prodraží řádově o miliony korun. Původní rozpočet přitom kalkuloval s částkou 41 milionů korun.

A na co firma při rekonstrukci objektu narazila?

Kvůli dešťům se zbortila zemina

„Stavba je živý organismus a vyskytly se i práce, které původně v projektu nebyly. Ledová plocha je zmenšená a nosná konstrukce tribun není vyzděná betonovými tvárnicemi, ale je monolitická. Kvůli přívalovým dešťům se navíc při výkopových pracích zbortila zemina a museli jsme podchytit konstrukci,“ vyjmenoval Jiří Raba z odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Statik prý kvůli tomu navrhl opatření, a to umístění dvanácti mikropilot.

„Máme měsíc na dokončení stavby a my jsme teprve začali kopat základy objektu rolbovny,“ poznamenal Raba.

Město ujišťuje, že rekonstrukce proběhne v termínu

Radní přesto zástupce hokejového klubu uklidňují, že se stavbu podaří ve slibovaném termínu, což je 2. září, dokončit.

„Beru to jako holý fakt. Město nás ujišťuje, že to bude do září hotové. Na vlastní oči vidíme, že se s tím dodavatelská firma pere a snaží termín dodržet,“ komentoval nutnost víceprací místopředseda hokejového klubu HC Zubr Přerov Tomáš Blinka.

Podle něj teď všechna mužstva, a to od žáků až po dospělé, trénují v Kroměříži, Olomouci a Uničově.

„Je to pro nás finančně náročné, dopravu si totiž hradíme v plné výši. Naštěstí jsou rodiče dětí trpěliví a situaci chápou,“ podotkl.

Prvním soupeřem přerovských hokejistů budou Jestřábi z Prostějova

První mistrovské utkání se na ledě v Přerově uskuteční 13. září.

„Jako první hrajeme s Prostějovem a pak 26. září se Vsetínem, což jsou turnaje, na které se už všichni hokejoví fanoušci těší, a očekáváme velký zájem diváků. Přátelská utkání zatím hrajeme v Kroměříži,“ nastínil Blinka.