„V současné době připravujeme projekt a chystají se žádosti o dotaci. Pokud půjde vše podle plánu, začne oprava už na jaře příštího roku,“ přiblížila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Součástí zimního stadionu je i hotel, provozovaný jednou z městských organizací. Stavební úpravy se dotknou i tohoto objektu, protože dojde k propojení některých prostor. Vnitřní dispozice se změní, aby se zvýšil komfort hokejistů i mimo ledovou plochu.

„V prvním podlaží se původní sauna promění v místnost, již bude využívat hokejový klub. O patro výše pak vznikne zázemí pro trenéry - kancelář, zasedací místnost a sklad.

Počítá se i se stavebními a dispozičními úpravami stávajících hygienických zařízení,“ upřesnila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová (ANO).

Se změnou dispozic souvisí i to, že původní „potírna“ má být využita jako strojovna. Projekt myslí i na novou vzduchotechniku a vytápění v prostorách zimního stadionu, vnitřní rozvody kanalizace se napojí na ty stávající.

Konečně, radují se hokejisté

Šatny hokejistů jsou už léta v nezměněném stavu, a i když v prostorách probíhaly dílčí úpravy, nejsou zrovna vizitkou, kterou by se mohl přerovský klub chlubit.

„Větší rekonstrukce šaten probíhala někdy v osmdesátých letech minulého století a jsme na tom asi nejhůře z prvoligových klubů - se zázemím, které mají třeba v Sokolově nebo ve Vsetíně, se to vůbec nedá srovnat,“ řekl Vladimír Kočara, sportovní manažer mládeže HC Zubr Přerov.

Podle něj probíhala letos v létě pouze rekonstrukce dvou kabin hostů. Na zimním stadionu přitom netrénuje jen dvě stě padesát dětí, které jsou členy oddílu, ale využívají ho i mateřinky - například sportovní mateřská škola Kouřílkova.

„Když děláme nábory dětí a chceme rodičům ukázat zázemí klubu, šatny nejsou zrovna reprezentativním místem. Po jejich rekonstrukci bychom mohli konečně vstoupit do jednadvacátého století, zatím jsme co se týče vzhledu kabin stále v tom dvacátém,“ poznamenal.

Pokud půjde vše podle plánu, začnou stavební práce 1. dubna 2022 a termínem dokončení je 31. červenec roku 2023. Rekonstrukce má probíhat mimo hokejovou sezónu. Úředníci už připravují podklady k dotačnímu titulu z Národní sportovní agentury, který by mohl být využit ke spolufinancování akce.

„Maximální výše dotace je 70 procent z uznatelných výdajů a uděláme všechno pro to, abychom na ni dosáhli,“ potvrdila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.