„Právě s rekonstrukcí této budovy kamera souvisí. Na Emosu byla totiž v minulosti umístěna kamera, která snímala náměstí - provozovala ji soukromá společnost a přímý přenos z centra lidé sledovali na jejích stránkách. Při přípravě objektu na rekonstrukci ale muselo být 'oko' odstraněno a lidé nás žádali, ať on-line přenos zajistíme. Rozhodli jsme se jim vyhovět,“ uvedl náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal (ODS).

Pořízení kamery včetně instalačních prací přišlo město na bezmála 34 tisíc korun. Za údržbu, servis a dohled pak bude platit měsíčně 900 korun.

Přerovští profesionální hasiči oslavili ve středu sedmdesát let své existence. Na Masarykově náměstí byly k vidění ukázky techniky i zajímavých hasičských zásahů, děti se mohly svézt i ve člunu na řece Bečvě.
Oheň, auta i děti ve člunu. Přerovští profesionální hasiči oslavili sedmdesátiny

„Jedná se o venkovní panoramatickou IP kameru, která je vybavena bílým LED světlem pro dosvit do 40 metrů. Díky integrované funkci Full-color poskytuje barevný obraz i v horších světelných podmínkách,“ popsala Jitka Kučerová z přerovského magistrátu.

Město provozuje od roku 2019 i přehledové kamery z frekventovaných komunikací, které jsou rovněž dostupné na webu radnice.

Tropické teploty zažili v úterý Přerované. Lidé se vyrazili osvěžit na venkovní koupaliště Plaveckého areálu v Přerově. Otevřeno je už i koupaliště v Penčicích.
Tropické teploty vyhnaly Přerovany na koupaliště. Na teploměru bylo 34 stupňů

„Kamery ukazují řidičům aktuální dopravní situaci. Než usednou do aut, mohou se podívat, kde jsou silnice ucpané, a kde průjezdné. A podle toho také volit trasu jízdy,“ vysvětlil náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO). Dvě kamery jsou v Komenského ulici, dvě na Velké Dlážce, jedna v ulici 9. května a jedna na Velkých Novosadech.