V objektu vznikne inovační hub pro začínající podnikatele, který spustí provoz 1. srpna 2023.

„Stavba je těsně před dokončením. Na jednání Rady města jsme schválili výběr dodavatele na interiérové vybavení. Součástí veřejné zakázky na interiér je i samotná instalace a podařilo se nám ušetřit skoro 1 milion korun. Nyní nás čeká soutěž na technologie. Vše směřuje k tomu, abychom 20. prosince stavbu převzali a v průběhu první poloviny příštího roku se budova připravila k finálnímu užívání,“ uvedl náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO). 

Blažkův dům v centru Přerova prochází rekonstrukcí - přístavba, která je v projektu, ale budí rozpaky. 2. prosince 2021
Blažkův dům prochází rekonstrukcí, přístavba budí rozpaky

Dům na Masarykově náměstí nechal postavit v roce 1881 perníkář a voskař Josef Blažek, který zde měl svou provozovnu. Později prostory sloužily jako písárna továrny na hnojiva, cukrářství, ale i jako prodejna módního zboží nebo pohřební ústav. Posledním nájemníkem byla před lety Vojenská správa - a od jejího odchodu budova chátrala. Opravy začaly až loni.

Vizualizace proměny smuteční obřadní síně na hřbitově v Přerově z roku 2018
Smuteční síň i parkoviště u Blažkova domu. Kam bude Přerov investovat

Coworkingový prostor inovačního hubu počítá s kancelářemi, vybavenými nábytkem a technikou, ale i zasedací místností. Součástí bude i dílna, kterou mohou využívat začínající podnikatelé za úplatu - bude v ní vrtačka, bruska, řezačka plastů, gravírovací a řezací laser, 3D tiskárny či programovatelný šicí stroj.

Náklady na bourací práce, rekonstrukci a vybavení kanceláří činí 72 milionů korun bez DPH. Na akci se městu podařilo získat dotaci 37 milionů z Ministerstva průmyslu a obchodu.