Od 13. prosince taktéž navýší počet spojů společnost Leo Express.

Vlaky RegioJet od prosince nově zamíří ve směru z Prahy do Přerova, Hulína a Otrokovic. Končit bude ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Jeden spoj by měl z Přerova vyrazit v ranních hodinách, v opačném směru se bude z Prahy vracet v odpoledních hodinách.

„Cílem nového přímého vlaku je spojit Prahu s Přerovskem a se Zlínským krajem," potvrdil k rozšířeným vnitrostátním spojům Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí společnosti Regiojet.

Detaily ohledně jízdního řádu, cenové nabídky a data zahájení prodeje jízdenek by měly být zveřejněny nejpozději v polovině listopadu.

„Zatím také jednáme, jestli bude možné prodávat jízdenky přímo na místě, nebo v jiných pobočkách," doplnil.

Na nové spoje lákají také České dráhy, které po letech vrací noční vlak z Prahy do Přerova.

Ten pojede v pracovní dny a soboty s pravidelným odjezdem z Prahy v 0:01 hodin a příjezdem do Přerova ve 2:47. Tady bude následně zajištěn přestup na vlak do Otrokovic, Břeclavi a Vídně.

Důvodem obnovení spoje byl zájem cestujících o zajištění takového spojení.

InterPanter do Brna

„Další významnou novinkou bude nasazení nových rychlíkových souprav InterPanterů mezi Olomoucí, Přerovem, Břeclaví a Brnem," uvedla mluvčí Český drah Kateřina Šubová. Přesné změny budou i v tomto případě zveřejněny s blížícím se datem uvedení do provozu.

Třetím železničním dopravcem, který propojuje Přerov s Prahou, je společnost Leo Express. Ta sice v minulosti omezila zastávky v Přerově, od prosince by jich nicméně mělo přibýt.

„Od 13. prosince významně posílíme počet spojů a budeme v Přerově zastavovat všemi našimi vlaky osmnáctkrát denně," zdůraznila mluvčí společnosti Leo Express Petra Valentová.

Navýšení spojů u všech dopravců se zdá více než logické už vzhledem k tomu, že vlakové nádraží v Přerově znamená už z historického pohledu důležitý dopravní uzel.

Dá se rovněž očekávat, že po službách bude poptávka. Cestující se totiž budou moci pohodlně a rychle dopravit do Prahy bez toho, aby byli nuceni přesedat v Olomouci.