Oslavenkyně, které přišli v pátek popřát k významnému jubileu zaměstnanci domova, pochází z Prostějova, později žila v Holicích u Olomouce a posledních šest let tráví v domově důchodců na Přerovsku. Celý život pracovala jako kadeřnice a tuto profesi dodnes nezapře. S pomocí personálu si občas ráda češe vlasy a natáčí na natáčky.

„Paní Sedláčková má dva syny, sedm vnuků, sedmnáct pravnoučat a čtyři prapravnuky,“ vyjmenovala za oslavenkyni Marie Matějíčková z Domova pro seniory v Radkově Lhotě.

Přestože se jubilantka živila jako kadeřnice, původně se chtěla stát fotografkou - stejně jako její otec. V mládí ji bavilo čtení romantických knih, ráda jezdila na kole, plavala, vařila, podnikala různé výlety a poslouchala i lidové písně.

„Hudbu mám ostatně ráda dodnes,“ říká Anna Sedláčková.

Podle sociálních pracovnic je i ve sto sedmi letech stále aktivní, nemá ráda nudu, denně navštěvuje skupinové cvičení a různé aktivity, pořádané Domovem pro seniory. Ráda si posedí v kantýně, ale miluje i procházky s personálem po parku a jeho okolí. Pravidelně také navštěvuje mši svatou v místní kapli. Když je pěkné počasí, tráví čas venku na terase, kde si povídá s ostatními klientkami.

A jaké je její oblíbené jídlo? Přiznává, že je na sladké.

„Nejraději ze všeho mám krupici a nebo palačinky,“ líčí Anna Sedláčková, kterou ze všeho nejvíce těší, když má kolem sebe pozitivně naladěné lidi, kteří se usmívají a povídají si s ní.

Její recept na dlouhověkost je jednoduchý.

„Jíst vše, ale v malém množství, a neohlížet se tolik na sebe. Radovat se z maličkostí a mít kolem sebe hodné lidi,“ říká jedním dechem oslavenkyně, která se narodila 6. června 1914.

Anna Sedláčková i v domově pro seniory ráda zavzpomíná na svou profesi.

„S pomocí sestřičky si dodnes učeše vlasy, natočí je na natáčky, a přitom ráda vypráví o svých zkušenostech a zážitcích, které jsme my z mladší generace nikdy nezažili, a těžko si je umíme představit,“ uzavírá Lucie Smolková z Domova pro seniory v Radkově Lhotě.