Během akce bude zajištěno bohaté občerstvení. V pátek 1. července od 19 hodin začne slavnostní zahájení 20. Cyrilometo­dějským slavností obce v Kulturním domě.

Během programu si bude možné připomenou díky výstavce minulé ročníky akce.

Od 19.30 hodin mohou návštěvníci shlédnout divadelní představení s názvem Rodina je základ státu, komedii od Reye Cooneyho v podání Divadla Dřevohostice.

Po skončení programu se hosté mohou zdržet na přátelské posezení občanů.

Mezinárodní fotbalový zápas

Sobotní den bude probíhat ve sportovním areálu SK Radslavice. Program je nabitý už od rána. Od 8 hodin se v souboji o nejlepší kotlíkový guláš utkají místní spolky v již 2. ročníku soutěže Hubertův kotlík.

Vyhlášení výsledků začne v 14 hodin. Od 9 hodin pak bude probíhat Sportovně myslivecké odpoledne.

Program je plný ukázek jak práce loveckých psů, tak loveckých dravců nebo loveckých signálů. Nebudou chybět ani atrakce a soutěže pro děti a samozřejmě zvěřinové speciality.

Na své si přijdou i sportovní diváci. Ti se mohou těšit na utkání starých pánů SK Radslavice proti SK Sigma Hranice, kteří změří svoje síly na hřišti od 15 hodin.

O dvě hodiny později začne mezinárodní fotbalový zápas mužů SK Radslavice proti OFK Raslavice.

Celý sobotní program v 8 hodin večer zakončí taneční zábava, na které k tanci zahraje hudební skupina Axel z Olomouc.

Netradiční disciplíny i Řachanda

Neděle patří 16. Hasičskému odpoledni, to odstartuje od 14 hodin ve sportovním areálu SK Radslavice.

Své dovednosti předvedou hasiči při soutěži ručních koňských stříkaček s mezinárodní účastí.

Půjde o sportovní víceboj hasičských družstev v netradičních skoro hasičských disciplínách 4 členných družstev, který je otevřen pro všechny odvážné zájemce.

Do letního kina ve školní zahradě můžete v pondělí 4. července od 21.30 vyrazit s rodinou na pohádku Řachanda. Při nepříznivém počasí se promítání přesune na úterý, případně do kulturního domu.

Pětidenní maraton zakončí v úterý Slavnostní mše svatá v chrámu páně sv. Josefa od 10.30 hodin. V 11.45 hodin proběhne slavnostní pokládání věnce u pomníku svatého Cyrila a Metoděje. 

Autor: Karolína Koleňáková