„Hodnocení zhruba odpovídá současné realitě i možnostem města,“ souhlasí se známkami náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková.

Studenti mohli kromě známek připojit i slovní hodnocení. Chválili zejména opravu kina a zavedení technologie 3D, rekonstrukci zimního stadionu a bazén. „Hlavně za chválu zimního stadionu jsem rád, považuji ho za své dítě. A taky mě těší, že hokejisté hrají tuto sezonu výtečný hokej,“ přidává se radní Václav Zatloukal.

Za trest na hanbu by studenti ale poslali dopravu ve městě. Někteří zmínili i nedostatek parkovacích míst. „Doprava je obrovský problém. Přerov nejvíc trpí absencí dálnice. Stále také bojujeme o prosazení průpichu městem,“ souhlasí s kritikou náměstek Josef Kulíšek.

Za poslední tři roky 150 nových parkovacích míst

„Na opravy místních komunikací jsme ale vynaložili 120 milionů korun. A také situaci s parkovacími místy řešíme, za poslední tři roky jich přibylo na sto padesát.“ Podle Zatloukala za problémy s dopravou město tak úplně nemůže.

„Bohužel známku za dálnici, tedy obchvat dostal stát, ne přerovští zastupitelé. Není v jejich moci stavbu vybudovat ani ji urychlit,“ vysvětluje.
Pochvalu udělili studenti parku Michalov i cyklostezce podél Bečvy.

„Cyklostezka je super a budeme ji ještě rozšiřovat. Přibude k ní také nějaké zázemí s občerstvením a vznikne okruh u Lagun,“ připomíná radní Ivo Kropáč. Ten souhlasí i s nepříliš lichotivou trojkou za životní prostředí.

„Jsme historicky spíš průmyslové město, snažíme se ale postupně prosazovat víc zeleně a myslím, že už je to znát,“ dodává.
Možná trochu překvapivě se mezi problémy, které je potřeba řešit, ocitla i MHD. Nové autobusové nádraží a slovenský dopravce studenty zatím zřejmě neoslnily.

Co se bude dít v dopravě dál?

„Na autobusovém nádraží se ještě budou dít nějaké změny. Co se týká samotné dopravy, nechali jsme si předem zpracovat průzkum a jeho výsledky předali dopravní firmě, aby se jimi řídila. V tuhle chvíli přetrvává nespokojenost s hromadnou dopravou ještě setrvačností,“ tvrdí Kulíšek.

Město podle něj hodlá také dopravci nařídit, aby zbudoval schránky nebo vytvořil webové stránky, kam by se cestující mohli obracet se svými stížnostmi či náměty.

Peníze na sport jdou na úkor kultury, zaznělo také na středních školách.

Trpíme absencí divadla

„Kultura v Přerově je, trpíme ale absencí divadla,“ poznamenává Kulíšek. Některé připomínky studentů směřovaly také k nedostatečnému úklidu sněhu, objevila se i zmínka, že ve městě chybí McDonald´s, KFC nebo jiné fastfoody.

„Na to, že tu není KFC, mě upozorňovaly mé děti. No prostě ve všem asi nejsme v Přerově in,“ vzkazuje studentům Zatloukal.