Pokud se obci podaří na tuto akci získat dotaci, mohla by se začít stavět už v příštím roce. Finanční náklady se odhadují na zhruba 19 milionů korun.

„Naše základní škola v současné době nedisponuje tělocvičnou a děti musejí chodit cvičit až do kulturního domu. Ztrácejí tedy čas zbytečným přecházením přes celou vesnici. Kulturní dům navíc nemá potřebné zázemí a šatny,“ vysvětlil starosta obce Josef Hrdlička.

Noví zastupitelé se rozhodli zbudovat přístavbu k základní škole, ve které by byla tělocvična a mohla se využívat i pro základní druhy sportu.

„Nejen, že by už žáci nemuseli docházet na tělocvik přes celou obec, ale nové sportoviště by mohli využívat i místní fotbalisté, hasiči na florbal, sportovní střelci a sloužit může i pro aktivity našich seniorek nebo maminek s dětmi,“ dodal.

Výstavba D1 na Přerovsku. Ilustrační foto
Příprava stavby D1 u Přerova může pokračovat. Děti Země chystají další žalobu

Začátek? Snad příští rok

Obec nyní čeká na vydání stavebního povolení a bude žádat o dotační příspěvky.

„Stavba by podle předběžných odhadů přišla na 19 milionů korun a jen z rozpočtu obce bychom ji neufinancovali. Pokud se podaří získat dotaci, začali bychom stavět pravděpodobně v létě příštího roku,“ zmínil.

Přístavba k základní škole by měla parametry 14 x 25 metrů se zázemím o velikosti 11 x 18 metrů.

„Zázemí by tvořily šatny pro muže a ženy, nářaďovna, technická místnost, vstupní hala a kuchyňka,“ upřesnil.

Hradčany
Jak se žije v Hradčanech? Pojďte na návštěvu

Na podzim roku 2019 se podařilo v Radslavicích dokončit další významnou akci, do které investoval nemalou částku Olomoucký kraj.

Rekonstrukci téměř třináct set metrů dlouhého úseku silnice, která přišla kraj na 52 milionů korun a přes 3,5 milionů investovala ze svého i obec.

Kromě náročné opravy silnice zdemolovala stavební firma také původní most a vybudovala nový. Přibyly chodníky, parkovací stání a místa pro přecházení.