„Akci jsme uspořádali ve spolupráci s plovárnou. Snažili jsme se sem pro děti dostat co nejvíce atrakcí,“ informoval vedoucí plavecké školy Lumír Zátopek. Atrakcí bylo zejména ve velkém bazéně opravdu několik. K vyzkoušení byla trampolína na vodě, vodní houpačka nebo aquazorbing.

„Spousta dalších věcí, zejména pro menší děti, má připraveny paní učitelka v malém bazéně,“ doplnil Lumír Zátopek.

Akce byla naplánována od nedělního rána do oběda a už podle návštěvnosti při začátku bylo jasné, že zájem bude veliký. „Myslím si, že děti atrakce využijí. Teď jsme před chvíli začali a myslím si, že návštěvnost je velmi dobrá. Do dvanácti hodin, kdy končíme, se zde vytočí spoustu dětí,“ uvedl Lumír Zátopek.

Nadšení dětí z podobného vyřádění bylo velké. Podobné možnosti se nikde moc neobjevují, proto se v kouli na vodě nebo na houpačce střídal jeden prcek za druhým.

„Je to skvělé. Už se těším, až si vyzkouším houpačku,“ líčil nadšeně malý Honza, který právě dokončil svůj pokus při aquazorbingu.

Ze strany plovárny i plavecké školy nejde zdaleka o jedinou akci, kterou na bazéně během roku pořádají. Děti sem chodí například na Den dětí, při vysvědčeních nebo na Mikuláše.

„Akcí je opravdu hodně. Děti platí jen symbolické vstupné a dnes na ně dokonce čeká malý dárkový balíček,“ řekl Lumír Zátopek. V balíčku na děti čekalo klasické velikonoční vajíčko a nějaký ten zajíček.

Z výrazu dětí bylo po celé dopoledne jasné, že se jim den strávený ve vodě líbí.

„Myslím si, že pro hranickou veřejnost i děti jde o velmi pěknou a podařnou akci,“ poznamenal na závěr vedoucí plavecké školy Lumír Zátopek. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku