„Během dne se můžou lidé zúčastnit komentovaných procházek po městské památkové rezervaci a ve dvou časech – v 10 hodin dopoledne a ve 14 hodin odpoledne – využít bezplatné průvodcovské služby," uvedla Blanka Prudilová, vedoucí odboru školství a kultury Městského úřadu v Lipníku.

Vycházet se bude od Turistického informačního centra a součástí je i návštěva památek, které nejsou běžně přístupné. Prohlídky končí na střešní zahradě, která letos oslaví 150. výročí svého vzniku.

Výstavy

„V Galerii Konírna můžou zájemci v době od 10 do 17 hodin zhlédnout dvě výstavy – sochy Quida Kociána a šperky Tomáše Procházky," upřesnila. Ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem Lípa a zdejší farností pak bude od 10 do 16 hodin zpřístupněna i vyhlídková věž farního kostela sv. Jakuba Většího, odkud je vidět Moravskou bránu jako na dlani.

Na Helfštýn a na náměstí

Rodiny s dětmi si můžou užít projížďky autovláčkem, který propojí Lipník s hradem Helfštýnem, a to od 10 30 hodin, kdy vyjede první spoj z náměstí v Lipníku až do 17 hodin. Tehdy můžou naposledy vyrazit výletníci z Helfštýna.

Pořadatelem doprovodného kulturního programu, jenž začne v 18 hodin na náměstí TGM, je zdejší Středisko volného času. Už tradičně zahájí pestrou přehlídku oblíbený taneční orchestr Leopardi při ZUŠ A. Dvořáka pod taktovkou Leonarda Zábranského.

Po něm následují dětská taneční vystoupení, břišní tance a ukázky agility v severní části náměstí. Hlavním hostem programu je hranický Elton John Revival, který bude bavit posluchače až do setmění. Zábavu na náměstí ukončí ve 21 30 hodin ohňová show skupiny Historika. V případě nepříznivého počasí se program na náměstí neuskuteční. 

V Teplicích otevřou lázeňskou kolonádu

Celodenní zábava pro dospělé i děti, automobiloví a motocykloví veteráni, hudba několika žánrů, to vše čeká v sobotu na příchozí i v Teplicích nad Bečvou. Slavnostně se tam po zimě otevírá lázeňská kolomnáda. VÍCE: Hudba, tanec i veteráni. Lázeňská kolonáda otevírá