„Rozjíždí se pomaleji, než se původně čekalo. Ve všední dny nejsou prohlídky využívané, přes víkendy bývá zájem o něco větší,“ informovala pracovnice Městského informačního centra Barbora Nováková.

Ti, kteří si prohlídku spolu s průvodcem prošli, jsou spokojeni. „Kdysi jsem už v Hranicích byl. Když jsem sem znovu přijel a zjistil, že mám možnost projít se po městě s průvodcem, nemohl jsem toho nevyužít. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí. Naše průvodkyně byla přes svůj věk dobře informovaná, což mne velmi potěšilo,“ sdělil Pavel Mirák z Mikulova.

Na otázku, zda se lidé mají možnost dozvědět o průvodcovské službě, mluvčí města Hranic Petr Bakovský odpověděl: „Propagace není nikdy dost, ale myslím si, že v tomto případě je jí poměrně dostatečné množství. Nabídka se objevila ve všech lokálních médiích, v tisku, rozhlase i v místní televizi. Více mohou lidé najít také na webových stránkách.“

Od července do září nabízí Hranice službu zadarmo. Tato doba je jakýmsi zkušebním provozem, během něhož se má zjistit, je-li o ni zájem.

V současné době v Hranicích působí dva vyškolení průvodci. Jsou jimi studenti, kteří prošli výběrovým řízením a školením.

„Dali jsme jim přednost, aby u nás mohli být na prázdninové brigádě,“ uvedla již dříve ředitelka Městské knihovny v Hranicích Marie Jemelková.

Zájemci mohou vyrazit na komentovanou prohlídku v 10 a ve 14 hodin. Přes všední dny trasa začíná u Městského informačního centra u Staré radnice, o víkendech u Městského muzea a galerie v Radniční ulici.