Část Tovární ulice se v sobotu 1. května uzavře a nebude možné obousměrně odbočit z Tovární do Denisovy, Nádražní, ale ani Kramářovy ulice. Do Kramářovy se auta dostanou pouze z Čechovy ulice. Omezení potrvá až do 30. srpna.

„Změny se dotknou především Tovární ulice - ve městě ale platí i nadále zákaz vjezdu kamionů nad 12 tun, které netvoří dopravní obsluhu. Pro osobní auta zůstane průjezd zachován,“ řekl radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Pro chodce bude zřízen bezpečný průchod stavbou, a to v místech stávajícího přechodu směrem k autobusovému nádraží. Dopravní značky začnou stavebníci instalovat v sobotu 1. května, frézování komunikace se rozběhne v pondělí 3. května.

Lidé, kteří bydlí v blízkosti Nádražní ulice a parkovali v Kramářově, sem budou muset najíždět z Čechovy ulice. Změny se dotknou i autobusových spojů.

„Autobusy linek číslo 101, 103, 111 a 112 pojedou po objízdné trase přes ulici Husova, Kojetínská, Komenského a Šířava, kde u chodníku za kinem Hvězda obslouží dočasně zřízenou zastávku Přerov - Prior. V opačném směru naproti zastávky Šířava zastaví na dočasně zřízené zastávce u kostela svatého Michala,“ přiblížila mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Stavba průpichu naplno odstartovala 1. března. Silnice o délce 826 metrů povede od křižovatky ulic Velké Novosady - Komenského - Kojetínská, protne areál bývalé Juty, povede podél autobusového nádraží a na konci se napojí na Tovární ulici.

Po dokončení stavby tu vznikne zcela nová čtyřproudová komunikace. Počítá se i s úpravami křižovatek, které jsou v trase, a v plánu je také 187 metrů dlouhá protihluková stěna. Stavba průpichu přijde na 189 milionů korun a Přerov se na ní finančně podílí částkou 22 milionů.