„Pokračuje částečná uzavírka krajské silnice v Tovární ulici a úplná uzavírka od prodejny spojovacích materiálů směrem k autobusovému nádraží. Na velké parkoviště za hypermarketem, k restauraci Parník a dalším firmám, se nyní lidé dostanou pouze z Denisovy ulice po nově vybudované obslužné komunikaci právě podél hypermarketu,“ shrnul přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Omezení v této části města platí stále i pro chodce.

„Je zajištěn bezpečný průchod stavbou v Kramářově ulici. Parkoviště mezi vlakovým a autobusovým nádražím zůstává v provozu, pro výjezd z něj je nyní používán vjezd,“ řekl s tím, že objízdná trasa pro řidiče vede přes ulice Tovární, Denisova a Generála Štefánika.

Práce nyní intenzivně probíhají nejen v Tovární ulici, ale také v areálu Juty. Po odstranění plechové zábrany už se začíná rýsovat trasa nové silnice, která má výrazně zlepšit dopravní situaci u nádraží.

„V Tovární se dělají konstrukční vrstvy tak, aby byla někdy v polovině listopadu zahájena pokládka živičných vrstev. Firma dělá všechno pro to, aby byly práce u autobusového nádraží hotové do konce letošního roku,“ doplnil radní pro dopravu.

Stavba nové cyklostezky v Palackého ulici v Přerově, 18. října 2021
Nová cyklostezka v Palackého už se rýsuje. Kdy bude hotovo?

Nová čtyřproudovka přes město

Takzvaný průpich je součástí vnitřního průtahu městem - tedy jakési „přerovské magistrály,“ která má přispět k větší plynulosti dopravy. Pro katastrofální situaci Přerova je to dnes jediná šance na zlepšení - dokončení dálnice D1 v úseku u Říkovic totiž stále blokují obstrukce ekologických aktivistů Děti Země.

Takzvaný průpich o délce 826 metrů začíná na křižovatce ulic Velké Novosady - Komenského - Kojetínská. Silnice má protnout areál bývalé firmy Juta, povede podél autobusového nádraží a na konci se napojí na stávající Tovární ulici. Po dokončení stavby tu vznikne zcela nová čtyřproudová komunikace.

Počítá se s úpravami křižovatek, které jsou v trase, v plánu je také 187 metrů dlouhá protihluková stěna.

Stavba průpichu přijde na 189 milionů korun a Přerov se finančně podílí částkou 22 milionů. Z rozpočtu města se bude financovat například komunikace pro pěší a cyklisty nebo nové světelné signalizační zařízení.