Závěrečným filmem promítání Kinematografu bratří Čadíků měl být Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka od režiséra Jana Prušinovského.

„Je to hlavní tahák letošního programu, s nímž objíždíme celou republiku, proto tímto filmem vždy končíme," řekl Josef Čadík. Plány ovšem zhatila blížící se bouřka.

Promítači nedokázali kvůli větru uchytit plátno na stojany a závěrečný film tak diváci neviděli.

„Je to škoda, těšil jsem se na produkci v netradičním prostředí, ale nedá se nic dělat, příští rok mi to už snad vyjde," uvedl student Ota Bartók.

S diváckým zájmem byli pořadatelé spokojeni. Při promítání filmů Signál, Probudím se včera a Perfect days zaplnili diváci všechna sedadla.

„Celé čtyři dny chodilo hodně lidí a z toho je patrné, že lidi letní kino zajímá," dodal Čadík.

Maringotka bratří Čadíků se i proto chystá znovu do Přerova i po roce přijet. Program kinematografu pro příští rok zatím není znám, ale podle slov Čadíka přinese spíše starší české filmy.

„Nové filmy se už na plátno příliš netočí, proto jsme už letos neměli příliš na výběr. Příští rok se i proto vydáme cestou starších českých filmů, které jsou stále fascinující," uzavřel Čadík, podle něhož je jedním z možných snímků pro příští rok komedie Vesničko má středisková. 

Autor: Martin Vojáček