Wilsonovu ulici hyzdí dřevěné nájezdy, které vedou k místnímu staveništi, kde má v místě proluky vyrůst nový dům. Nájezdy lidé kritizují nejen kvůli vzhledu, ale také proto, že jim komplikují chůzi v této části památkové zóny.

„Vadí mi ta prkna na zemi. Původně jsem si myslel, že tam budou ležet jen nějakou přechodnou dobu, ale jsou tam už několik měsíců a vypadá to, že tam ještě hodně dlouhou dobu budou,“ obrátil se na Přerovský deník rozhořčený obyvatel města Jaroslav Zíbala.

Povolení k umístění dřevěných nájezdů udělil majiteli stavební parcely odbor dopravy. „Je to opatření, které má chránit žulovou dlažbu. Ta by mohla být poškozena těžkými vozidly, jež tudy projíždějí z Žerotínova náměstí ke stavebnímu místu,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy přerovského magistrátu Lubomír Štukavec.

Pro obyvatele, kteří na dřevěné molo v ulici městské památkové zóny upozorňují, přichází investor s dobrou zprávou. „Počítám s tím, že by tak ke konci srpna mohly dřevěné nájezdy zmizet,“ uvedl majitel stavební parcely Vladimír Míček.

Podle jeho slov by mohly být základy budovy dokončené v červnu, a pak už se začne stavět ocelová konstrukce.

„Objekt bychom chtěli dokončit ještě v letošním roce,“ uvedl Míček. To mu ukládá stavební povolení, o jehož prodloužení však může investor zažádat. Na místě proluky přerovskými obyvateli zvané U Neptuna vyroste dvoupodlažní obytný objekt se dvěma prodejnami.

Přerované tak nenávratně přijdou o výhled na hradby i věž přerovského zámku. Ještě před zahájením stavebních prací už však v centru města ztratili klidné zákoutí s lavičkami.

Město totiž šanci nakládat s lukrativním pozemkem před několika lety promarnilo. Mezi tehdejšími zastupiteli převažoval názor, že jeho cena je příliš vysoká.