Kelečské slavnosti oproti někdejšímu jarmarečnímu zaměření sází poslední roky hlavně na hudebně-divadelní program, který se setkává s dobrou diváckou odezvou. Zahájení obstaral páteční koncert skupiny Javory Beat se sourozenci Ulrychovými, sobotní den odstartoval Ivan Mládek a Banjo Band.

„Snažíme se, aby si každý našel v programu něco. Máme tu také mladou funk-rockovou partu The Dust, já se například moc těším i na pražskou kapelu Eddie Stoilow," přiblížila za organizátory Martina Schybolová. Během víkendu se v areálu vystřídalo kolem dvou tisíc diváků.

„Na slavnosti chodí i lidé z Hranic, Bystřice pod Hostýnem nebo Valašského Meziříčí. Je to rodinná akce, přijedou rodáci, kteří žijí v Čechách, a udělají si tu společný víkend," dodala.

Do Kelče na víkend takto zavítala Dagmar Křenková s rodinou.

„Je to tu pro všechny generace. Rodiče byli v pátek na koncertu skupiny Javory, s dětmi jsme dnes byli na pohádce o včelích medvídcích, s manželem se těšíme na valmezské The Dust," řekla.

„Jediné, co mě mrzí je, že tato akce nebyla, když jsem byla malá a ještě tady žila," zmínila Dagmar Křenková.

Improvizační divadlo

Tradičním bodem programu v sále kina bylo také improvizační divadlo, které je vytvářeno až na jevišti před zraky diváků. Specifický divadelní formát je inspirován sportovním utkáním – dva herecké týmy bojují v různých kategoriích o hlasy diváků, na jejichž témata hráči bezprostředně improvizují. Představením provází postavy moderátora a rozhodčího.

„Dnes jsme se tu sešli improvizátoři z Olomouce, Ostravy a Valašského Meziříčí. V Kelči vystupujeme pravidelně od roku 2006, je to pro nás zároveň ukončení divadelní sezony. Za roky se tu vystřídalo hodně hráčů, ale někteří se tu objevují stále a diváci se nás už předem ptají, kdo zrovna přijede," uvedla Martina Foretová Pavlunová, která stála u zrodu olomoucké improvizační skupiny O.Li.V.Y.

O přízeň diváků se v Kelči dále utkali hráči z ostravských týmů Odvaz a All Imp a zástupci týmu Valouny z Valašského Meziříčí.

„Máme tady své fanoušky, kteří se nám vrací a přivedou své kamarády, za to jsme moc rádi. Obvykle hrajeme ve větších městech, ale chceme hrát i mimo obvyklé štace, a proto volíme Kelč, kde se všichni setkáme" dodala Foretová Pavlunová.

Návštěvníci si během celého víkendu mohli užít také doprovodné akce, například výstavu Sběratelský svět Ferdinanda Hradila.

„Je to náš slavný rodák, preparátor a sběratel motýlů a brouků. Kromě výstavy jsme ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko pro děti připravili i stezku Za tajemstvím Ferdinanda Hradila, na které plní různé tematické úkoly," uzavřela organizátorka Martina Schybolová. (ina)