Zastupitelé už rozhodli o úplatném převodu pozemků novému investorovi a samotný záměr se dostane na pořad jednání letos v září.

„Stávající budova Prioru by měla v té podobě, v jaké je nyní, do budoucna zaniknout. Dojde totiž k její rozsáhlé rekonstrukci na novou obchodní galerii, která naváže na současnou stavbu. Objekt bude dvoupatrový a na jeho střeše se počítá s parkovacími místy pro tři sta aut. Původní parkoviště u Prioru se zruší,“ řekl vedoucí majetkoprávního oddělení přerovského magistrátu Miloslav Dohnal.

Podle něj se jedná o investici za 400 až 500 milionů korun. O záměru diskutovali na svém jednání minulý týden také zastupitelé města, kteří upozorňovali na možnost proměny vzhledu náměstí Přerovského povstání u kina Hvězda. „Pokud bude parkoviště na střeše obchodního centra, může se náměstí, kde je nyní parkoviště, využít k jiným účelům,“ myslí si třeba zastupitel Martin Kolařík ze Strany zelených.

Náměstí by se podle zastupitelů mohlo v budoucnu „zklidnit“ a v centru města by vznikla ojedinělá klidová zóna.

„Prostranství u polikliniky Mens a za kinem Hvězda se může osázet zelení a stromy, budou zde lavičky a průlezky pro děti. U polikliniky by se ale samozřejmě zachoval dostatek parkovacích míst pro invalidní občany a sanitky,“ dodal k tomu také Richard Šlechta ze strany Společně pro Přerov.

Náměstí Přerovského povstání by se podle zastupitelů mohlo v budoucnu zklidnit a v centru města by vznikla ojedinělá klidová zóna.

Ten si myslí, že Přerov si takové klidové prostranství v centru zaslouží. Podobných odpočinkových míst totiž ve městě moc není. K záměru se na jednání vyjadřovali i někteří obyvatelé.

„Na nový vzhled náměstí Přerovského povstání by měla vzniknout urbanistická studie, a tu by investor mohl, anebo nemusel použít, “ uvedl třeba jeden z přítomných občanů Jan Horký.

„Zvažujeme, že ve fázi, kdy bude studie hotova, sezveme občany žijící v bezprostředním okolí, aby se k věci vyjádřili ve veřejné debatě,“ uvedl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS). Podle něj se bude detaily celého projektu zabývat zastupitelstvo na svém jednání v září.

Náměstí Přerovského povstání by se podle zastupitelů mohlo v budoucnu zklidnit a v centru města by vznikla ojedinělá klidová zóna.