„I když nebyl za Olomoucký kraj nikdo navržen na anketu Ropák 2017, v anketě Zelená perla získal nominaci primátor Přerova. Ze dvou jeho výroků, v nichž kritizuje účast veřejnosti při povolování obchvatu města a ochranu vzácných živočichů, se dostal do finále jeden,“ shrnul předseda Dětí Země.

Ilustrační foto
Vodní lyžování na Laguně? Dva roky je málo

A jaký primátorův výrok bodoval?

„Miroslav Patrik a Děti Země naprosto falešně předstírají používání subjektivních práv a důsledkem toho je téměř šikana Přerova, Přerovanů a Přerovska,“ uvedl loni v médiích Vladimír Puchalský.

Primátor si z nominace v anketě Zelená perla 2017 těžkou hlavu nedělá.

„Nominace mě velmi potěšila. Je vidět, že si Děti Země váží i jiných kritických názorů. Zelenou barvu mám rád,“ reagoval na to Vladimír Puchalský.

První muž přerovské radnice se ale dlouhodobě netají tím, že má problémy vysvětlovat občanům neustálé oddalování stavby dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem.

Děti Země nedávno napadly verdikt olomouckého krajského soudu, jenž zamítl jejich žalobu, kterou vedli proti ministerstvu životního prostředí kvůli povolení výjimky k zásahu dálnice D1 do biotopů šestadvaceti vzácných druhů živočichů. Kasační stížnost ekologických aktivistů teď má na stole Nejvyšší správní soud.

„Budeme se aktivně účastnit také územního řízení, stejně jako v letech 2005 až 2006. A pak i stavebního řízení, stejně jako v letech 2009 až 2010,“ potvrdil Miroslav Patrik, kterému vadí i to, že dálnice povede místní částí Přerova Dluhonice a zhorší kvalitu života v této obci.

Ilustrační foto
Stížnost Dětí Země kvůli D1 řeší Nejvyšší správní soud

Pozvánka na besedu

Primátor Vladimír Puchalský zve nyní Miroslava Patrika do Přerova na besedu s občany.

„Neschovávejte se zbaběle před těmi, o jejichž zdraví svými obstrukcemi rozhodujete. Házím rukavici do ringu a žádám vás o setkání s Přerovany. Věřím, že společně doladíme datum, čas a místo setkání,“ zve ho na debatu primátor.

Miroslav Patrik z hnutí Děti země.
Obchvat tu mohl být už pět let, říká Miroslav Patrik