Na radnici dorazil dopis od primátora partnerského ukrajinského města Ivano-Frankivsk, který děkuje Přerovu a jeho občanům za humanitární pomoc.

„Na Ukrajinu vyrazila tato pomoc v pátek 4. března a brzy se dostala na místo určení. Děkujeme občanům, kteří spolu s námi podali pomocnou ruku a do sbírky se zapojili,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Primátor Ivano-Frankivsku Ruslan Martsinkiv v dopise, adresovaném prvnímu muži přerovské radnice, ocenil, že Česká republika vyjadřuje během ruské agrese neobyčejnou solidaritu a pomoc Ukrajině.

„Rád bych poděkoval obyvatelům skvělého města Přerova za pomoc při zajištění potřeb pro územní obranu našeho města. Podpora zahraničních přátel je velmi důležitá. Poté můžeme společně odolat nepříteli, ochránit evropské hodnoty a zachovat mír,“ napsal v dopise primátor Ruslan Martsinkiv, který potvrdil, že zásilka věcí dorazila v pořádku do cíle.

„Tímto dopisem potvrzuji přijetí humanitární pomoci z našeho partnerského města Přerova v České republice s následujícím obsahem: elektrické generátory, jídlo, zdravotnické potřeby, dětská výživa, hygienické potřeby, dezinfekce, baterie, konzervované jídlo, powerbanky, spací pytle, helmy, termooblečení, obuv, rukavice, ochranné brýle, lampy, router, mobilní telefon, balistická vesta. Ještě jednou chci poděkovat za zajištění těchto životně důležitých věcí pro naše obránce a civilisty. Přeji vám a obyvatelům vašeho města pevné zdraví, inspiraci, nezkrotného ducha a víru ve vítězství dobra,“ uzavřel primátor partnerského města Ivano-Frankivsk.