Podle posledních informací magistrátu bude stavba zahájena v polovině dubna a vyžádá si řadu dopravních omezení, která se dotknou řidičů i pasažérů.

Odlivu klientů se teď obávají i přerovští taxikáři, kteří mají jedno ze svých lukrativních stanovišť právě v místech, kde se má začít se stavbou autobusového nádraží.

„Máme tu stanoviště už léta a lidé jsou na nás zvyklí. Od vlaku je to jen kousek, takže nás snadno najdou. Cestující, kteří Přerov neznají, vozíme do centra města, za prací a někdy i do nemocnice. Kam se teď přemístíme a jestli nás lidi najdou, to tedy opravdu nevíme,“ pokrčil rameny jeden z přerovských taxikářů Jiří Čelechovský.

Podle něj by mělo město jasně určit, kde budou taxíky po zahájení stavby stát. „Bylo by dobré zajistit náhradní místa k stání třeba na parkovišti před poštou nebo jinde v okolí nádraží,“ navrhuje.

Stejné obavy má i další z taxikářů. „Máme v Přerově jen dva štafly – v Bratrské ulici a u nádraží. Bude to pro nás určitě znamenat komplikace. Nás to přímo netrápí, protože nejsme na stanovišti u nádraží existenčně závislí. Ostatním kolegům to ale nezávidím,“ poznamenal.

„Tady je to pro všechny blízko. Ať už jsou to cestující, kteří nestihli nějaký autobus, nebo jdou od vlaku a potřebují zavézt, protože neznají město, “ soudí další taxikář Michal Čech. Ten se obává i toho, že nebude možné taxíky přemístit do lokality naproti vlakovému nádraží, protože se sem přesunou zastávky některých autobusů.

Zástupci vedení přerovského magistrátu si uvědomují, že pasažéry po zahájení rekonstrukce autobusového nádraží čekají problémy.

„Jsme si vědomi toho, že lidé budou více využívat taxíky, protože se ze začátku nebudou orientovat, kde jsou nové zastávky autobusů. Pro taxíky jsme tedy vyčlenili několik míst přímo před nádražní budovou,“ uvedla náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková. (ODS).

Podle webových stránek města budou vyčleněna dvě místa pro taxíky před budovou nádraží a nově bude vyhrazeno pět parkovacích míst také na placeném parkovišti u nádražní budovy.