K druhé havárii přitom došlo až v posledním závodu, který byl v sobotu na programu.

„Bohužel už na začátku se tady pochroumal domácí závodník, který si asi poranil klíční kost. Vyvrcholilo to teď v posledním závodu, kdy si jeden závodník zřejmě zlomil ruku. Všichni pevně doufáme, že oba budou v pořádku. Vždycky je hodně nepříjemné, když se někdo zraní," sdělil moderátor a jeden z organizátorů.

Přestože muži, ale i několik žen se Radlslavicemi na motorkách proháněli osmým rokem, k nehodám takového charakteru prý došlo poprvé. „Snad už se to nebude opakovat, ale to se samozřejmě nedá ovlivnit," řekl Milan Markl.

„Seběhlo se to hrozně rychle. Zavadili jsme o sebe řídítky, sám jsem to tak tak ustál," řekl k druhé nehodě závodník, který byl svědkem celé události.

Upravené mopedy dosahovaly rychlosti i přes osmdesát kilometrů v hodině.

„Trasa je rychlá, ale podle mě i bezpečná. Kvůli ní k těm nehodám určitě nedošlo," poznamenal účastník závodu z Zdeněk Bílka, člen týmu z Radvanic.

137 jezdců

Nebýt dvou nešťastných událostí na trati, neměl by osmý ročník závodů jedinou kaňku. Na start se postavilo celkem 137 závodníků, z toho 77 jezdců sedělo na mopedech, zbývající soutěžili na pionýrech.

Tropické počasí přimělo k návštěvě také početné obecenstvo.

„Je velké horko, ale na druhou stranu je to lepší, než kdyby bylo po dešti. Návštěva je kvalitní. To, co organizátoři nakoupili, lidé snědli a vypili. Takže z tohoto pohledu si určitě nemůžeme stěžovat," sdělil Milan Markl a dodal, že akcí žije v podstatě celá obec.

Beruška racing team Radslavice i dobrovolní hasiči, kteří rovněž patřili mezi hlavní pořadatele akce, připravili pro příchozí zájemce i doprovodný program. Nechyběly ukázky strojů Harley-Davidson či čtyřkolek. Konala se i spanilá jízda, při které místní majitelé silných i slabších motorek projeli celou dědinou.