Zabydlet by se v ní měli už v příštích letech přerovští strážníci, kteří nyní sídlí ve stísněných prostorách objektu na Masarykově náměstí. Sloužit má ale i místnímu Sboru dobrovolných hasičů.

„Prostory, které využíváme, jsou už hraniční a v podstatě nezměněny od roku 1992. Od té doby se ale trojnásobně navýšil počet strážníků a jsme rozprostřeni na třech místech. Sklady máme nad jídelnou Dida, kde je i oddělení prevence, auta zase na parkovišti společnosti Teplo v Blahoslavově ulici. Budeme rádi, když se po třiceti letech přestěhujeme do modernějších prostor, i když jsou úpravy zbrojnice pro naše potřeby nutné,“ řekl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Podle mluvčí magistrátu Lenky Chalupové už byla zahájena projektová příprava na úpravy objektu, která si vyžádá náklady za zhruba 600 tisíc korun.

„Strážníci, kteří v současné době pracují ve stísněných podmínkách, očekávají odpovídající kancelářské prostory, místo pro veřejnost, archivy a sklady. Přesune se sem ale i psinec a parkoviště pro služební vozy,“ zmínila.

Projekt se musí vypořádat i s tím, kde bude pult centrální ochrany, kamerový systém nebo trezor pro úschovu střelných zbraní a střeliva.

Dobrovolní hasiči si nárokují pro svůj výkon především přenechání výjezdových garáží a zázemí budou mít v přilehlých místnostech.

Sbor profesionálních hasičů využíval objekt na Šířavě dlouhá desetiletí - i on ale musel z důvodu nevyhovujících prostor hledat nové zázemí.

Profesionální přerovští hasiči nyní vyjíždějí k zásahům z moderního komplexu v ulici K Moštěnici na jižním okraji Přerova, do kterého se přestěhovali v průběhu letošního léta. Stavba nové zbrojnice přišla na 240 milionů korun.