Tento orgán nyní zkoumá, zda město pochybilo. Termín zahájení rekonstrukce stadionu je proto stále nejasný a může se oddálit až o půl roku. To však přerovští hokejisté, kteří v tu dobu budou mít sezonu v plném proudu, označili za zcela nepřijatelné.

„Na zimním stadionu v současné době žádné stavební práce neprobíhají. Musíme počkat, až jak dopadne řízení ve věci podání námitky k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. To může trvat v rozmezí od třiceti do šedesáti dní a se zákonnou lhůtou na odvolání se tento termín může ještě prodloužit a rekonstrukce se tak klidně může posunout až na září,“ sdělil Jiří Raba z odboru rozvoje Magistrátu v Přerově.

Jak už Přerovský deník informoval, předmětem sporu se stal chybný údaj, který se objevil v záznamu z výběrového řízení, kde se posuzovaly jednotlivé nabídky.

Zástupci města to ale označili za administrativ­ní chybu. Stavební společnost Gemo, která vznesla proti výběrovému řízení námitku, tuto záležitost nechce příliš komentovat. „Mohu k tomu říct jen tolik, že v této věci probíhá řízení,“ řekl právník společnosti Gemo Jindřich Protivánek.

Také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil, že už zahájil správní řízení. „Pokud bychom narazili na nějaký problém, budou vydána opatření k nápravě,“ řekl Filip Várna z odboru vnějších vztahů z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Přerovští hokejisté bijí na poplach

Přerovští hokejisté v souvislosti s oddálením termínu zahájení rekonstrukce zimního stadionu bijí na poplach. Podle nich je naprosto nemyslitelné, aby se s opravami začalo až na přelomu léta a podzimu.

„V takovém případě si troufám tvrdit, že nám hrozí likvidace. Máme zhruba tři sta členů ledního hokeje a těm nejsme schopni zabezpečit adekvátní náhradní podmínky. Nejbližší zimní stadiony jsou vzdálené dvacet až pětadvacet kilometrů. Nehledě na to, že v srpnu a v září nás nikdo na ledovou plochu nepustí. To jsou nejvytíženější měsíce.,“ řekl místopředseda přerovského HC Zubr Tomáš Blinka.

Ten dále vzpomněl, že už jednou se oprava ledové plochy negativně podepsala na činnost klubu. „Bylo to na přelomu let 1999 a 2000. Měli jsme kvůli tomu těžké výpadky a špatné sportovní výsledky. Potáceli jsme se na chvostu sportovních tabulek a byli jsme rádi, že jsme vůbec dohráli soutěže. Následky neseme dodnes,“ připomněl Blinka.

Vizualizace zimního stadionu v Přerově

Předběžná podoba toho, jak bude vypadat zrekonstruovaný zimní stadion v Přerově.

Město předpokládá, že rekonstrukce zimního stadionu spolyká zhruba 55 milionů korun. Na zimním stadionu, jenž má za sebou čtyřicetiletou historii, se plánují opravy jak ledové plochy, mantinelů, tribuny, místnosti pro rolbu, tak zázemí pro diváky a hokejisty. Výrazná změna by se měla dotknout hrací plochy. Ta má být zúžena o dva metry.