Koncert pořádá Nadační fond Blues nad Bečvou ve spolupráci s Římskokatolickou farností. Začátek je v 19.30 hodin, půl hodiny po skončení sobotní mše svaté.

„Vloni jsme uspořádali nultý ročník s výraznou účastí a velmi pozitivním ohlasem. Jednalo se o Svatomartinské jazz a blues, jak jsme minulý listopadový projekt nazvali. Letos hodláme na tento počin navázat, protože se nám díky spolupráci s přerovskou farností podařilo přitáhnout na koncerty i komunitu lidí, kteří dříve jazzové a bluesové koncerty nenavštěvovali, a vzbudit u nich zájem o kulturu a kvalitní muziku,“ řekl předseda Nadačního fondu Blues nad Bečvou Pavel Ondrůj.

Snahy o zvýšení kulturní nabídky v Přerově podporuje i statutární město - díky tomu organizátoři opět nabídnou velmi kvalitní interprety.

„Nově založenou tradici Listopadové hudební slavnosti ve svatostánku svatého Vavřince hodláme do budoucna hýčkat a dělat vše pro to, abychom ji udrželi. V prostorách kostela totiž koncerty nabývají ještě vyšší umělecké hodnoty a mají neopakovatelnou duchovní atmosféru,“ dodala za pořadatele Lada Galová.

La Petite Chan-song je česká new šansonová kapela, složená z muzikantů s bohatou hudební historií, která se věnuje výhradně vlastní tvorbě.

V Přerově kapela zahraje ve složení: Anna Jelínková - zpěv, Richard Mlynář - piano a zpěv, Roman Mlynář - bicí, Petr Chrobák - saxofon a Honza Beran - basa. Vstupenky jsou v předprodeji v Městském informačním centru v Přerově a k zakoupení budou i na místě.