„V předvečer koncertu k oslavě mých třiatřicátých narozenin jsem na zkoušce zakopl a zlomil si nohu. Koncert nakonec i přesto proběhl, v mém podání pouze v sedě a trochu i v bolestech,“ popsal JaPh.

„Po pár dnech zavřený doma v pokoji jsem cítil, že bez mých běžných aktivit a při pohledu na mikrofon v koutě obýváku bude možná vhodnou volbou i duševní terapií v jednom nahrát a vydat song nebo dva,“ zmínil rapper.

Ukázky z alba

| Video: Youtube

Hudba až ze Srbska

Z jedné nebo dvou písniček se během osmi týdnů stalo jedenáct stop a plnohodnotné album, o jehož hudební produkci se kompletně postaral srbský producent L.O.B.

„Po dlouhé době jsem našel někoho, kdo mi vyhovuje a dělá hip-hop tak, jak mám rád, a je navíc hodně otevřený ke spolupráci. Po poslechu volných beatů od L.O.B. mě napadala nová témata,“ přiblížil JaPh.

JaPh

| Video: Youtube

A tak se přerovskému interpretovi podařilo na CD dostat i hosty nejen z lokálního labelu RadioBlunt. Na albu se objevuje sedm dalších rapperů, scratche DJů NoFaces a PJ Dirta i beatboxer Xero.

Hudebně zůstává matador přerovské rapové scény věrný klasickým rytmům takzvaného oldschoolu, některé však možná příjemně překvapí modernějšími songy Schovanej feat. E-One a Můj Hustle feat. Double G.

A proč vlastně Experiment? „Protože na CD hodně experimentuju s různou flow i rozdílnými typy beatů. Taky šlo o experiment, za jak krátkou dobu jde vytvořit podobné album,“ dodal rapper.

Album je možné si objednat na webu www.radioblunt.cz nebo na facebookových stránkách JaPh.

Přerovský label RadioBlunt

| Video: Youtube