Případ míří k soudu a opoziční zastupitelé budou na svém nejbližším zasedání požadovat odchod politika z veřejných funkcí.

Na radního podala trestní oznámení jeho bývalá zaměstnankyně. Podle vyšetřovatelů byla ve finanční nouzi a nemohla si dovolit přijít o práci.

„Ze své pozice zaměstnavatele vůči poškozené, která u něj pracovala, a byl si přitom vědom její závislosti na příjmu ze zaměstnání v důsledku její tíživé finanční situace, ji ve dvou případech přiměl k orálnímu pohlavnímu styku,“ uvádí obžaloba.

Radní Marek Dostál vinu odmítá a už na minulém jednání zastupitelstva, kde se tato otázka otevřela, tvrdil, že jde o soukromé vyřizování účtů.

„V této fázi řízení se nebudu k celé věci vyjadřovat, neboť chci poskytnout klid orgánům činným v trestním řízení k objektivnímu a spravedlivému posouzení věci,“ komentoval to Marek Dostál.

Zleva Michal Zácha (lídr ODS), Petr Vrána (radní a poslanec za hnutí ANO) a Tomáš Dostal (KDU-ČSL
Vedení Přerova představilo svou vizi na čtyři roky

Návrhnou odvolání?

Opoziční zastupitelé budou zřejmě požadovat na svém nejbližším zasedání v pondělí 10. prosince nejen vysvětlení, ale ve hře je i návrh na odvolání radního.

„Chceme, aby ve vedení města neseděli lidé, kteří jsou jakýmkoliv způsobem ve střetu se zákonem. Politici by měli ctít, že pokud jsou zde taková obvinění, měli by odstoupit,“ soudí opoziční zastupitelka Helena Netopilová (SpPP).

Podle primátora města Petra Měřínského (ANO) o odvolání nerozhoduje rada, ale zastupitelé.

„Není to radostná zpráva, ale ctíme presumpci neviny, takže radního Marka Dostála odvolávat nebudeme. Pro koalici se tedy nic nemění,“ uzavřel.

Ilustrační foto.
Města chystají zvýšení poplatku za svoz odpadu, Přerov má ve hře tři varianty
Nový primátor města Přerova Petr Měřínský (ANO).
Nový primátor Měřínský: Je lepší méně slibovat a víc udělat