„Přestože rostou výrobní náklady piva, rozhodli jsme se tyto náklady nést na svých bedrech a nepřenášet je na hospodské a ještě více jim nezhoršovat ekonomickou situaci, spojenou s investicí do elektronické evidence tržeb," uvedl ředitel přerovského pivovaru Zubr Tomáš Pluháček. Pivovar proto nebude nejméně do září příštího roku zdražovat.

V uplynulém roce vzrostly výrobní náklady, ale pivovar Zubr investoval také do modernizace výroby a hlavně do nových přepravek a lahví. To jsou okolnosti, které by vedly k možnému zdražení piva. Vzhledem k současné situaci, kdy na provozovatele doléhá nejen zavádění EET, ale i další chystaná opatření, jako je zákaz kouření, nebo omezování hracích automatů, se pivovar rozhodl hospodským situaci co nejvíce ulehčit.

Aby předešel uzavírání provozoven, a to především na malých obcích, zavedl model, kdy si od majitelů nemovitostí pronajímá prostory restaurací, a ty pak poskytuje prověřeným podnikatelům. „V současné době má pivovar zhruba čtyřicet takových nájemních provozoven," doplnil.

Systém přináší výhody i pro samotné podnájemce. A to nejen formou výhod v rámci odběru piva nebo pomoci s vybavením provozovny, ale i přímo se zavedením EET.

„Máme vypracovaná řešení, která si zákazník může vybrat podle typu provozovny. Jsou to řešení přímo na míru, kdy pivovar zařídí vše od administrativy, školení personálu až po nahrání potřebných dat do pokladen. Provozovatel má tak se zavedením systému jen minimum práce. Tyto služby jsou bezplatné, jediné, co si zákazník musí sám uhradit sám, je samotné zařízení, které se stává jeho majetkem," uzavřel Tomáš Pluháček.