Přerovský hudebník Petr Stojan je nejen učitelem hry na klavír na Základní umělecké škole B. Kozánka v Přerově, ale také zakladatelem skupiny Jazz Base. Tvoří ji talentovaní žáci lidové školy, kteří si chtějí vyzkoušet hraní po klubech či na festivalech.

„Nebráním se ale ani jiným projektům. Na koncertech doprovázím přerovského zpěváka a skladatele Jaroslava Wykrenta, jehož nové bluesově a soulově laděné skladby jako třeba Sára mě vyloženě baví," přiznává klavírista Petr Stojan. Na podiu spolupracuje i s Pavlem Novákem, se kterým natočil i CD.

„Mou srdeční záležitostí ale pořád zůstává jazz. Mladí lidé dnes mají obrovské možnosti a nevyužívají je, nedaří se je do toho vždycky dostat," hodnotí Petr Stojan, kterého o to více těší úspěchy absolventů přerovské ZUŠ B. Kozánka, se kterými skupinu Jazz Base v roce 2008 zakládal.

Patří k nim třeba skvělý pianista Martin Konvička, jenž je dnes sám úspěšným hudebníkem.

Hudbu má v krvi po svém otci – Jaroslavu Stojanovi, autorovi celé řady not a zpěvníků, který zemřel před dvěma lety.

„V rodinné tradici dál pokračuji, takže dělám zpěvníčky pro děti i školu hry na flétnu. Zrovna nedávno vyšla tátova kniha pro děti Dobrodružství medvídka Ťapky," uzavírá Petr Stojan.