Návštěvnost se každý den šplhá k pěti stovkám. „Denní průměr je zhruba 350 návštěvníků, o víkendu jsou počty ještě vyšší. V sobotu si přišlo zaplavat 817 lidí, v neděli pak 901, což představuje nárůst oproti roku 2022 až o padesát procent. Značný zájem byl i během vánočních svátků a na Nový rok, kdy jsme výjimečně otevřeli v době od 12 do 18 hodin. První den v roce bylo na bazéně plno, spousta lidí spojila návštěvu i s ohňostrojem,“ shrnul Petr Kouba, jednatel Sportoviště Přerov, které je provozovatelem. Ve srovnání se svátečním obdobím roku 2022 došlo podle něj k nárůstu o 20 procent.

Provozovatelé Plaveckého areálu se snaží stále zvyšovat kvalitu služeb a společně s městem vylepšovat podmínky pro návštěvníky. Město přispělo na opravu skluzavky na dětském bazénu a pořízení výtahu pro imobilní občany.

„Nově jsme vymalovali vestibul, koupili nové židličky a světlejší výmalbu má i bufet, ve kterém dnes mohou lidé platit i kartami. Po dobu sedmi měsíců, kdy probíhala rekonstrukce, jsme tedy nezaháleli,“ poznamenal.

Ke zvýšení komfortu přispěly i některé novinky - například ždímačka plavek, která je umístěna ve společných prostorách šaten. „Vyzkoušeli jsme tuto novinku a setkala se s ohlasem, i když samozřejmě mnozí upozorňují na to, proč není jedna ždímačka u žen a druhá u mužů. Chceme tedy našetřit na druhou, abychom lidem vyhověli,“ popsal Kouba.

K pravidelné údržbě bazénové vany slouží nově pořízený přístroj - vysavač na vysávání dna a jeho čištění od nečistot. „Využili jsme dotačního programu Olomouckého kraje, byli úspěšní a získali příspěvek 60 tisíc korun. Nákup přístroje přišel na 190 tisíc korun,“ řekl. Novinka se podle něj osvědčila.

„Nemáme možnost udělat sanitární den, protože zájem lidí je obrovský. Nový vozový park nám tedy pomáhá urychlit úklid - stroj uklízí dno od usazenin, kalů, ale třeba i gumiček do vlasů,“ vysvětlil. Další nově pořízený stroj se zase stará o čištění pochůzních ploch.

„Donutila nás k tomu protiskluzová dlažba, která je sice bezpečnější, ale více zachytává nečistoty. Před rekonstrukcí čistili tyto plochy plavčíci ručně, takže nový stroj je velkou pomocí,“ řekl Kouba.

Kvůli zdražení energií a vody se od ledna mírně zvýšila cena hodinového vstupného na bazéně, a to o deset procent. Nárůst ale není nijak dramatický, lidé místo 80 korun uhradí 90.