Hotovo mělo být už dříve, stavební práce se ale protáhly kvůli nečekaným komplikacím. Firma musela kompletně obnovit vzduchotechniku a degradovány byly i ochozy a pochůzné plochy. Cena rekonstrukce se kvůli tomu navýšila o více než 4 miliony korun - město tedy za opravu zaplatí 24 milionů 721 tisíc bez DPH.

Oprava bazénové vany Plaveckého areálu v Přerově, srpen 2023
VIDEO: Oprava bazénu v Přerově se protáhne. Od října nebude kde plavat

„Práce na výměně bazénové vany pokračují podle plánu a od zhotovitele nemáme avizováno, že by měly nastat nějaké komplikace. Držíme termín a do poloviny prosince bude Plavecký areál znovu otevřen pro veřejnost. Pokud by došlo ke zpoždění, budeme o něm včas informovat,“ shrnul náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

V současné době probíhá na bazéně zátopová zkouška

„Obložení bazénové vany bylo dokončeno a do jedné třetiny se napustila voda, aby se zjistila pevnost a vyloučil průsak. Zkouška má otestovat těsnost a technologii napouštění bazénu. Aktuálně probíhají obkládací práce pochůzních ploch a ochozů protiskluzovou keramikou,“ přiblížil Petr Kouba, jednatel Sportoviště Přerov, které je provozovatelem.

V Přerově se uzavřel kvůli opravám vnitřní bazén - od 2. května si mohou lidé zaplavat ve venkovním pětadvacetimetrovém bazénu, kde je vyhřívaná voda.
V Přerově začala rekonstrukce bazénové vany, plave se venku ve vyhřívané vodě

V další fázi se podle něj vyzkouší funkčnost při vypouštění bazénu. „Bude probíhat také zkouška vzduchotechniky,“ doplnil. Závěrečnou fází je napouštění vody do bazénu.

Na otevření vnitřního bazénu kromě veřejnosti netrpělivě čekají i sportovci. „Vodní pólisté a plavci nyní dojíždějí na tréninky do okolních měst - do Zlína a Olomouce, což je pro ně samozřejmě nákladnější,“ poznamenal Petr Kouba. V letních měsících a září mohli sportovci využívat venkovní bazén.

Doporučujeme:

Sabina Pavlíková bronzová
Přerovští plavci pokřtili nový bazén ve Znojmě. Andrlová s Pavlíkovou medailemi
V ulicích Přerova už se objevila vánoční výzdoba - pracovníky technických služeb mohli lidé v úterý pozorovat při práci třeba v Palackého ulici (na snímku).
VIDEO: V ulicích Přerova už se objevila vánoční výzdoba
Kvůli modernizaci světelného signalizačního zařízení se na křižovatce ulic Velká Dlážka - Kopaniny v Přerově od pondělí vyply semafory. Odstávka potrvá deset dní.
Semafory na Velké Dlážce jsou mimo provoz, nová signalizace bude inteligentnější