Lidé si už dnes v teplém počasí zaplavou v pětadvacetimetrovém venkovním bazénu, ale všechny vodní atrakce budou zpřístupněny až v sobotu 16. června.

„Upravili jsme dojezd tobogánu, který už byl nevyhovující. Docházelo totiž ke značným ztrátám upravené vody přes výstupní hranu. Stávající výstup jsme vyřešili dvěma betonovými schody se zámkovou dlažbou a obrubníky. V jednom se nacházela ovládací armatura vypouštění dna tobogánu - toto řešení bylo nevyhovující a projekt proto řešil úpravu výstupu,“ shrnul Stanislav Jurečka z přerovského magistrátu. Vylepšení atrakce přišlo město na 156 tisíc korun.

Bezpečnější dojezd tobogánu ale není jedinou letošní novinkou.

Na tu druhou se mohou těšit děti, které získají nové hřiště za téměř 400 tisíc korun. Původní herní prvky totiž pamatují ještě jejich rodiče.

„Dvacet let staré dětské hřiště v příštích dnech demontujeme a do začátku letní sezóny tu vznikne pět nových a moderních hracích prvků, u nichž budou dvě lavičky. Chtěli jsme kvalitní prvky a požadovali na ně minimálně desetiletou záruku,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Petr Měřínský (ANO).

Děti se budou moci vydovádět na velké herní sestavě, která se skládá ze dvou věží, a chybět nebude ani celokovová skluzavka, prolézací tunel, lanový most, šikmý tyčový výlez či lezecká síť. Na hřišti najdou i oblíbené pružinové a vahadlové houpačky.

Penčice mění úpravnu vody

Na letní sezónu se připravuje i koupaliště v Penčicích, které otevře své brány ve druhé polovině června - pokud to dovolí aktuálně probíhající stavební úpravy už dožilé technologie.

„Chystáme nové zařízení úpravny bazénové vody. A bude zde i nová přípojka technologických rozvodů - výtlaku upravené vody do bazénu,“ upřesnil Jiří Raba z přerovského magistrátu. Úprava v Penčicích přišla město na 2 miliony 661 tisíc korun.