Práce budou probíhat od července do září a přijdou na 250 tisíc korun. Pěší zóna se po částech uzavře jak pro vozidla zásobování, tak i pro cyklisty. Chodci budou moci trasu využívat jen v omezené míře.

„Technické služby provedou úpravy uvolněných dlaždic, ale i prořezání a úpravu poškozených spár žulové dlažby. Oprava je nezbytná, protože pokud bychom situaci neřešili, uvolnila by se celá dlažba a náklady na opravu by se vyšplhaly na miliony korun,“ vysvětlil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

První etapa rekonstrukce začne 20. července a skončí 8. srpna. Deset dní potrvá samotná oprava a stejnou dobu pak technologická přestávka, nutná pro vyzrání betonů a spárovacích malt. Další etapy jsou v plánu od 9. do 28. srpna a od 29. srpna do 18. září. Rekonstrukce bude postupovat od Masarykova náměstí směrem k Žerotínovu.

Oprava uvolněných dlaždic bude znamenat komplikaci pro řidiče aut, která v této nákupní zóně zásobují obchody. Zákazová značka sem navíc nepustí ani cyklisty. Chodcům bude sice vstup umožněn, ale do aktuálně rekonstruovaných částí se v rámci jednotlivých etap nedostanou.