„V soutěži byly hodnoceny stránky všech českých a moravských měst, které mají více než pět tisíc obyvatel. Organizátoři v případě Přerova vyzdvihli například to, že zpracováváme roční přehled o stavu životního prostředí – a ten je součástí nejen webu, ale i radničních novin. Je to celorepublikově ojedinělý počin," uvedla Yvona Machalová z přerovského magistrátu. Oceněna byla i přehlednost, rychlá a snadná dostupnost, rozsah a kvalita obsahu, aktualizace či úprava.

Odkaz na "zelený" web města Přerova

Soutěž se konala pod záštitou ministerstva životního prostředí a Svazu měst a obcí České republiky.

„Hodnotiteli byli odborníci na životní prostředí z veřejného, akademického i soukromého sektoru," doplnil vedoucí odboru životního prostředí přerovského magistrátu Pavel Juliš.

Nejzdařilejší prezentaci životního prostředí na internetových stránkách mělo město Ostrava, které Přerov „předběhlo" o pouhé dvě setiny bodu. Na třetí příčce skončil Tábor, čtvrtá byla Kopřivnice a pátá Praha.

Pro přerovský městský web to není první ocenění. V soutěži „Zelená informacím" získaly stránky v loňském roce bronzovou příčku, jsou i držiteli několika titulů „Zlatý erb" – soutěže o celkově nejlepší web měst a obcí.

„Hodnotitelé obvykle oceňují přehledné řazení, jasnou strukturu a velkou míru informovanosti, kterou naše stránky nabízejí," uzavřela Vilma Gaďourková – webmaster stránek.