Obyvatelům města tak svítá naděje, že tradiční akce, které byly neodmyslitelně spjaty s výstavištěm, nezaniknou. Navíc návštěvníci by v tomto areálu měli v budoucnu najít řadu dalších aktivit a nových služeb.

„Investoři v době ekonomické recese pozastavili své investice. Genoservis ale nemusí výstaviště prodávat za každou cenu. Smyslem prodeje byla snaha odpoutat se od činnosti, která není hlavní náplní podnikání společnosti Genoservis. Ta spočívá v genetice chovných zvířat. V současné době je rozumnější výstaviště si v majetku ponechat a vyčkat, až se situace v ekonomice změní,“ řekl Milan Chytil, který Genoservisu dosud zajišťoval prodej výstaviště v Přerově.

Vedení Genoservisu proto přijalo strategii, která by měla udržet areál nadále v provozu. „Společná představa je taková, že výstaviště se musí více otevřít lidem, než tomu bylo doposud. Tato devítihektarová plocha by měla změnit pohled obyvatel na tento kout města nejen jako na výstaviště, které je otevřeno několikrát do roka, ale pokud možno po celý rok,“ podotkl Chytil.

Výstaviště by se tak mělo změnit na zábavní park, kde najdou kulturní a sportovní využití dospělí, ale především mládež a děti. „I nadále se tam budou konat výstavy pro různé zájmové spolky a organizace, ale zázemí by tam mohli najít i sportovci – hlavně cyklisté a in-line bruslaři,“ dodal Chytil.

To, že výstaviště nezanikne, určitě uvítají i obyvatelé města. Už tento víkend se tam opět uskuteční tuning sraz vozidel různých značek.

O měsíc později pak výstaviště ožije tradičním setkáním handicapovaných osob s názvem Mosty, stavební výstavou, a na polovinu září se plánuje opět i mistrovství ve vaření kotlíkových gulášů s názvem Zubrfest.