Přerovské pivní slavnosti vstupují už do osmé sezony a letos se na ně mohou návštěvníci těšit v sobotu 27. dubna.

Brány přerovského výstaviště, kde se tato akce každý rok koná, se otevřou ve 12 hodin.

„Snažili jsme se cílit na mladší generaci, ale i starší posluchače a fanoušky rocku, takže jsou v areálu dvě scény - hlavní pódium je na obvyklém místě, vedlejší stage pak vkládáme do velkého stanu,“ přiblížil pořadatel akce Jaroslav Urbanec.

Největším lákadlem letošního ročníku je rozmanitost - hudby, ale i druhů piv.

„Lidé mohou ochutnat produkty sedmnácti pivovarů z celé republiky a v nabídce jsou desítky druhů piv. Tentokrát neděláme v takovém rozsahu ty velké komerční, ale zaměřili jsme se spíše na minipivovary, které se těší čím dál větší oblibě,“ podotkl.

K pivu nesmějí chybět ani soutěže - v pití tupláků nebo pojídání hot dogů.

Stavba dálnice D1 v úseku Trnávka - Přerov. 16. dubna 2019
Stavba D1 mezi Lipníkem a Přerovem finišuje. Jak teď vypadá a jak rostla

Premier, Turbo i Abraxas

Posluchači se mohou těšit na koncerty známých českých kapel. Od 16 hodin zabere pódium na hlavní scéně zlínská pop-rocková kapela Premier, kterou vystřídá v 18 hodin hlavní hvězda nabitého programu - skupina Walda Gang.

Českou rockovou skupinu založil zpěvák skupiny Harlej Vláďa Šafránek po smrti Waldemara Matušky a je zaměřená na rockové předělávky skladeb této pěvecké legendy.

Pamětníci „osmdesátek“ si mohou zavzpomínat na své mládí u songů české pop-rockové kapely Turbo, která se objeví na scéně ve 20 hodin.

Po ní už čeká posluchače ve 22 hodin další legenda - skupina Abraxas. Její vůdčí osobností je od počátku kytarista a skladatel Slávek Janda. V roce 2015 vydala skupina nové album s názvem „Klid!“ a v plné síle se vrátila na koncertní pódia.

Na vedlejší scéně se začne hrát ve 14 hodin a skupiny se tu budou střídat zhruba po hodině.

Po Zpívánkách strýčka Líčka se v 15 hodin objeví na pódiu Přerované N.S.O.S, a poté si posluchači v 17 hodin užijí českou crossover kapelu Forrest Jump. V 19 hodin zahrají rockeři původem z Kroměříže Hanz´s Fuckers.

Přerovské výstaviště, kde se pivní slavnosti tradičně konají, v současné době prochází rekonstrukcí.

„Nové zázemí ještě návštěvníci moc nepocítí, ale my jsme ocenili i to, že je zde nová kanalizace, voda a elektřina. V minulých letech jsme totiž málem ztroskotali na tom, že nešla elektřina,“ uzavřel Jaroslav Urbanec. 

Oslavy narozenin přerovské pivovaru v roce 2018
Pivo zdarma i hudební pecky. Zubr se chystá slavit narozeniny