Pohotovostní službu si v Přerově předává celkem deset lékáren. Když na ně přijde řada, mají otevřené pouze okénko na výdej, a to o nedělích a o státních svátcích od 8 do 18 hodin. V tyto dny je návštěvníkům k dispozici pouze jeden pracovník, tudíž se přednostně vydávají léky pro akutní stavy nebo po ošetření v nemocnici. V sobotu dopoledne jsou otevřeny vždy lékárny U Kostela, U Nádraží, Komenského a Alfa.

„Lékárny, které mají více pracovníků, kteří můžou vydávat na recept, mají pohotovostní službu častěji. U nás to vychází, že ji máme čtyřikrát za půl roku," uvedl pracovník lékárny U Kostela Martin Heger.

Zmíněnou finanční výpomoc od města lékárny vítají i přesto, že jim zcela nepokrývá jejich provoz. Lidé pohotovostních služeb využívají, zejména ti, kteří tyto dny navštíví nemocnici. U výdajových okýnek se občas tvoří i fronty. „Je to závislé na období. Když je více chřipkových nebo průjmových onemocnění, tak se u okýnek občas tvoří i fronty tří až čtyř lidí. To pak není v našich silách obsluhovat lidi, kteří si například chtějí vyzkoušet kosmetiku," dodal.

Informace, která lékárna má zrovna službu je uvedena na internetových stránkách přerovského magistrátu a lékárny ji mají uvedenou většinou na vstupních dveří nebo jiném viditelném místě.

Seznam přerovských lékáren, které poskytují služby ve svátky a o nedělích

ALFA, náměstí Přerovského povstání 1

IVED – MEDIA, Jiráskova 20

LÉKÁRNA KOMENSKÉHO PŘEROV, Komenského ulice 40

LÉKÁRNA MD, Bohuslava Němce 7a

LÉKÁRNA U NÁDRAŽÍ PŘEROV, Husova 2

LÉKÁRNA U KOSTELA, Kratochvílova 13

LÉKÁRNA U PIVOVARU, Komenského 42

ZLATÝ ZUBR, Trávník 29

U ŠTĚSTĚNY, Čechova 25

U ZLATÉHO HADA, Čechova 41