Přísná hygienická pravidla provozovatele stále svazují, a tak jim nezbývá nic jiného, než se smířit s opatřeními, která se k pohodově strávenému večeru v kině moc nehodí.

„Návštěvníci musejí sedět jen po dvojicích, oddělení od ostatních volnou sedačkou. Do sálu se tedy vejde jen 120 lidí, i když je naše kapacita přes 300 míst,“ nastínila vedoucí kina Hvězda Svatava Měrková.

Bez popcornu a shlukování

Milovníci filmového umění si musejí odpustit také pojídání popcornu v sále. Promítat se bude v 17 a ve 20 hodin.

„Je to proto, aby uklízečky stihly po odpoledním promítání vydezinfikovat sál. U vstupu umístíme dezinfekci, uvaděčky i obsluha kinokavárny budou mít ochranné štíty,“ doplnila.

Návštěvníci by se neměli také shlukovat před budovou či posedávat ve foyer.

„Budeme rádi, když si zakoupí lístek on-line a se vstupenkou uloženou v mobilním telefonu se prokáží u vstupu. U pokladny je lepší platit kartou,“ zmínila Svatava Měrková. Zájemci si mohou rezervovat místa v kině už nyní.

První promítací den nabídne dvě představení - v 17 hodin úspěšný český dokument V síti za školou a ve 20 hodin snímek 11 barev ptáčete, který poodhalí zákulisí natáčení filmu Nabarvené ptáče.

Od čtvrtka do neděle

Kvůli koronavirové přestávce odložila většina distributorů premiéry filmů až na podzim. I z toho důvodu se bude v přerovské Hvězdě hrát až do poloviny června jen od čtvrtku do neděle.

„Nejsou premiérové taháky, takže jsme se tomu museli přizpůsobit. Až bude více dostupných premiér, vrátíme se k dennímu provozu,“ vysvětlila.

Návštěvnost by mohly už v červnu zvýšit nové české komedie - Bourák lidé zhlédnou 11. června, snímek Bobule 3 kino uvede 25. června.

V režisérských židlích

Fanoušci filmu i přes omezení nebudou zklamaní - už 28. května v 15 hodin se po rekonstrukci otevře nová kinokavárna Kabinet Hvězda. Užít si mohou nejen stylové posezení na režisérských židlích se jmény ikon české a světové kinematografie, ale i domácí speciality.

„Chceme jim nabídnout více než coca colu z automatu nebo popcorn. Ochutnají u nás domácí limonády - podle sezóny šípkové, heřmánkové nebo levandulové, bylinkové čaje, kávu z olomoucké pražírny, ale třeba i nakládané utopence,“ přiblížila.

Kavárna bude zatím otevřena od 15 hodin, až pomine doba koronavirová, zpřístupní se už od 9 hodin.