„Zamilovala jsem se do fotografie a díky ní mám možnost vidět svět v jiných barvách,“ prozrazuje o sobě Marcela Szábó. Nejen z Baleárských ostrovů, ale i z Hané nebo Prahy pocházejí záběry, zachycené na pětadvaceti autorčiných velkoformátových fotografiích.

Výstavní činnost autorky zahrnuje tři samostatné expozice v galeriích na Mallorce, jako jsou Galería Artmallorca a Bioart ve městě Palma de Mallorca. Na nich měla velký úspěch třeba fotografie namrzlé lavičky z ledové kalamity v Přerově v únoru 2014.

„Pro Mallorčany je to samozřejmě něco nepředstavitelného, jako z jiného světa,“ líčí Marcela Szabó. V České republice byly její fotografie k vidění v galerii Kavárna Just Praha nebo naposledy loni v paláci Lucerna - konkrétně v klubu Koníček Ivana Havla.

Návštěvníci městské galerie se mohou těšit v neděli 1. prosince v 18 hodin na besedu s autorkou a komentovanou prohlídku jejích děl. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s Městským evropským informačním střediskem a na realizaci akce finančně přispěl Olomoucký kraj.