Dostál na výzvu reagoval ukončením členství v ODS, zastupitelem chce ale dál zůstat.

Krajský soud v Olomouci v pondělí bývalému radnímu za ODS potvrdil podmíněný trest jednoho roku se zkušebním odkladem na dva roky.

Podle rozsudku, který je pravomocný, Marek Dostál zneužil svého postavení zaměstnavatele a ženu, jež v jeho firmě pracovala jako servírka, ve dvou případech přiměl k orálnímu styku.

O dalším politickém angažmá zastupitele Marka Dostála začala jednat krátce po vynesení rozsudku přerovská ODS.

„Na základě osobní schůzky jsme svolali Místní radu ODS v Přerově a vzápětí i klub zastupitelů. Jednali jsme věcně a korektně a dospěli k závěru vyzvat kolegu Marka Dostála ke složení zastupitelského postu a ukončení členství v ODS,“ konstatoval šéf přerovské ODS Michal Zácha.

Marek Dostál u olomouckého krajského soudu
Exradnímu Dostálovi potvrdil soud trest za sexuální nátlak

Zastupitel Marek Dostál, který už dříve rezignoval na post radního, ale s verdiktem soudu nesouhlasí. Tvrdí, že se sexuálního nátlaku nedopustil a poškozená si vše vymyslela. Řady ODS přesto opustí.

„V návaznosti na události posledních dní jsem ukončil členství v ODS. Mandát člena zastupitelstva města Přerova jsem ale získal od voličů, kteří mi dali svou důvěru v komunálních volbách. Práci zastupitele tedy budu dál vykonávat jako nezařazený. Chápu tuto práci jako službu občanům našeho města, kteří mi v těchto těžkých chvílích vyslovují obrovskou důvěru a podporu,“ konstatoval Marek Dostál.

Jeho obhájce Petr Vavřík kritizoval u soudu především fakt, že poškozená nebyla přítomna u hlavního líčení a obžalovaný Marek Dostál se tak nemohl konfrontovat s její výpovědí.

Soud začal rozplétat okolnosti útoku na skupinu romských dětí, ze kterého byl obžalovaný manželský pár z Přerova
Surový útok na romské děti u soudu. Jen facka, napadli dceru, hájí se manželé