I přesto, že lidí upoutaných na lůžko kvůli koronavirové nákaze v okolních nemocnicích ubývá, zdravotníci v Přerově stále potřebují tři covidová oddělení.

„Vůbec nejvíce hospitalizovaných s covidem-19 je totiž v současné době v přerovské nemocnici, a to 24 pacientů. V Prostějově leží aktuálně 12 nemocných, z toho jsou čtyři ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci, o tři pacienty se starají ve Šternberku,“ shrnul mluvčí nemocnice Adam Knesl.

Covidové oddělení v litoměřické nemocnici.
V úterý v Česku přibylo 12 366 případů covidu. Nejvíc od poloviny prosince

Podle náměstka pro léčebnou péči Štefana Repovského udržuje přerovská nemocnice v covidovém režimu stále tři oddělení. Hospitalizováni jsou na nich nemocní s covidem, ale i postcovidoví pacienti.

„Držíme pořád tři oddělení, protože chceme být připraveni na případný příjem pacientů s mutací omikron,“ konstatoval.

Dobrou zprávou podle zdravotníků je, že všechny tři nemocnice postupně obnovují plánovanou péči ve všech oborech.

„Ale limitovaně s ohledem na dostupnost lůžek pro intenzivní pooperační péči a aktuální epidemickou situaci,“ řekl Jiří Ševčík, předseda představenstva společnosti Agel Středomoravská nemocniční.

V přerovské nemocnici je i nadále uzavřená urologie a část Léčebny dlouhodobě nemocných, v Prostějově zůstává uzavřeno lůžkové plicní oddělení. Od pondělí zde ale obnovilo činnost oční oddělení a oddělení ORL.

„Další vývoj se bude odvíjet od počtu pacientů s nemocí covid-19,“ uzavřel Jiří Ševčík.