„Z důvodu rostoucího počtu hospitalizovaných pacientů s nemocí covid-19 došlo k přeskupení zdravotnického personálu a částečnému omezení poskytování plánované péče, a to zejména v operačních oborech. Situace se dotkla některých oddělení - nejvíce urologie a gynekologie, částečně chirurgie a jen minimálně ortopedie,“ shrnul ředitel přerovské nemocnice Jiří Ševčík.

V současné době je v Přerově hospitalizováno čtyřiadvacet pacientů s nákazou novým typem koronaviru - větší část je na standardních lůžkách, sedm na specializovaném oddělení intenzivní péče.

„Kapacity jsou v tuto chvíli dostatečné, ale musíme na péči o tyto nemocné uvolnit zdravotníky z jiných oddělení. Rozdělili jsme provozy na infekční a neinfekční část a v rámci nemocnice je spousta organizačních změn,“ popsal.

Na Přerovsku je aktuálně 604 nakažených novým typem koronaviru. Od počátku pandemie bylo v regionu pozitivně testovaných na covid-19 celkem 1003 lidí, uzdravilo se 394 nemocných. Nejvíce nakažených zůstává i nadále na Olomoucku, Prostějovsku a Šumpersku, nejméně na Jesenicku.