Největší zátěž zůstává i nadále v prostějovské nemocnici, kde je aktuálně hospitalizováno osm desítek pacientů, z toho je osm ve vážném stavu.

„Situace je pro lékaře i sestry velmi náročná, z pěti desítek hospitalizovaných vyžaduje asi desetina pacientů intenzivní péči. Péče se soustředí na oddělení ARO, internu, ale nová lůžka jsou i na urologii a v Léčebně dlouhodobě nemocných,“ uvedl Jiří Ševčík, předseda představenstva společnosti Agel Středomoravská nemocniční, pod niž spadá i přerovská nemocnice.

Podle něj v posledních týdnech výrazně vzrostl zájem o očkování, a proto se přerovská nemocnice rozhodla navýšit stávající kapacity.

„Dosud jsme očkovali zhruba dvě stě padesát lidí denně, od pondělí ale navýšíme tento počet na čtyři stovky za den. Abychom nápor zvládli, rozhodli jsme se očkovat i dvě soboty v prosinci,“ zmínil Jiří Ševčík.

Očkování proti covidu. Ilustrační foto
Nucení k očkování? Odmítáme! Lékaři z kraje podepisují nesouhlas

Velmi vytížené je i odběrové místo, které provádí PCR testy. Počet nově nakažených na Přerovsku ve srovnání s koncem minulého měsíce poklesl - denní přírůstek činil k 7. prosinci 253 pacientů s nemocí covid-19.