Novou knihu, která se může stát vhodným vánočním dárkem pro milovníky dobrého humoru, pokřtili symbolicky pěnivým mokem autor povídek Miroslav Komínek spolu s nakladatelem Pavlem Železným a vydavatelem a editorem v jedné osobě Nikolou Orozovičem. Kniha Přerovnáno je nejen příslibem dobré zábavy, ale výtěžek z jejího prodeje pomůže na dobrou věc.

Stavbu parkoviště u Přerovanky zkomplikovalo počasí. Práce se znovu rozběhnou až na jaře.
U Přerovanky se bude platit za parkování na staveništi

„Z každé prodané knihy jde finanční částka na Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk, který pomáhá rodinám, jež se starají o děti s autismem. Darovali jsme jim šek na 30 tisíc korun a lidé se i díky této knize o nadaci AutTalk dozvídají více,“ popsal spoluvydavatel Nikola Orozovič.

Že příběhy přerovských strážníků lidi baví, potvrzuje i zájem čtenářů. První publikace 365 + 1 příběh už se prodalo přes pět tisíc kusů, rychle na odbyt jde díky platformě Donio, kde probíhala finanční sbírka, i nová s názvem Přerovnáno.

Ilustrační foto
V Přerově podraží voda, teplo i poplatky za popelnice

Podle autora humorně laděných příběhů Miroslava Komínka tvoří knihu Přerovnáno zhruba stovka příspěvků, které vznikaly v roce 2021. Ilustracemi doplnil dílo jeho bratr Tomáš Saavedra Komínek. A kdy si najde autor čas na psaní příspěvků, které baví už několik let internet a lidé je sdílejí na sociálních sítích?

„Většinou píšu příběhy předchozí den podle událostí, které se právě staly. Když je méně času, nachystám je i ze starších příspěvků,“ prozradil Miroslav Komínek, kterého ocenila v roce 2021 i porota prestižní soutěže o nejlepší literární počin roku Magnesia Litera.

Ilustrační foto
Z deníku přerovského strážníka: Jak přežít začátek školního roku

Krimi příběhy, popisující rutinní, ale i méně obvyklé zásahy přerovských strážníků, získaly před dvěma lety cenu Magnesia blog roku a obstály tak v silné konkurenci jiných populárních autorů.

„Jsem rád, že to, co děláme, má nějaký dopad a vidíme i zpětnou vazbu od našich čtenářů na Facebooku. Někteří lidé díky tomu mohou vnímat práci strážníků jinak než dosud, a každá kapka v moři se počítá,“ poznamenal autor příběhů a zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Poeticky psané svodky městské policie glosují běžné zásahy strážníků a zaujmou netradiční formou popisu mnohdy banálních událostí. „Některé zápisy ve svodce si o vtipné zpracování tak trochu říkají. Někdy hlídky dělají zcela rutinní mravenčí činnost - prostě běžné věci, které asi nikoho moc nezaujmou. Až při psaní se ale většinou ukáže, že právě ty mohou být pro čtenáře nejpřitažlivější,“ dodal Komínek