ORLEN Nations Grand Prix je jedním z cyklistických závodů prestižní série UCI Nations Cup U23. Jedná se o výjimečnou akci, na které soutěží nejtalentovanější jezdci z celého světa.

Úvodní etapa ORLEN Nations Grand Prix 2024 z Prostějova do Bouzova. Cíl pod hradem Bouzov. Vítěz, Dán Kristian Egholm
Mladé cyklistické hvězdy razily z Prostějova na Bouzov a míří do Přerova

„V letošním roce začne závod na českém území 15. května a cyklisté zde absolvují dvě etapy. Nejprve pojedou z Prostějova do Bouzova a poté z Přerova do Nového Hrozenkova,“ uvedl organizátor akce Jaroslav Vašíček. Přerovem projede peloton ve čtvrtek 16. května a ovlivní dopravu ve městě. V centru nebude možné kvůli závodu parkovat a ani sem vjíždět.

Author Šela Marathon a jeho 24. ročník by měl být posledním. Jaroslav Kulhavý
Zlomená klíční kost? Kulhavý si nenechal ujít poslední Šela Marathon

„Omezení vjezdu a stání vozidel bude platit v době od 6 do 13 hodin pro ulice Kratochvílova, Kainarova, Bratrská, Blahoslavova, Mostní a náměstí T. G. Masaryka. Připravili jsme mapku, aby se řidiči lépe zorientovali, kam se v daný den nedostanou, a kde nebude možné ani parkovat. Mapku s informacemi budeme všemi možnými způsoby distribuovat do ulic, kterých se tato omezení týkají,“ shrnul náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil.

Radim Olšanský
Marodka Kozlovic se vyprazdňuje. Olšanský je rád za mladé, co vzkázal Přerovu?

Radní zároveň na řidiče apelují, že pokud nebudou značky respektovat a nechají auto odstavené v zákazu, bude na jejich náklady odtaženo. „Výjimku tvoří Kainarova ulice, kde je stání povoleno, ale výjezd aut nebude umožněn, takže by měli řidiči počítat s tím, že se z ulice směrem ven autem nedostanou,“ doplnil Alexandr Salaba z přerovského magistrátu. Podle něj bude v uvedené době omezeno také zásobování ulic Jiráskova a Wilsonova.

Radim Klimecký v dresu FBC Hranice
Hrající předseda Prosenic Klimecký o zesnulém předchůdci, postupu i florbale

Z náměstí T. G. Masaryka v Přerově vyjedou cyklisté v pravé poledne a jejich odjezd slavnostně odstartuje primátor města Petr Vrána. Kdo by chtěl peloton vidět a povzbudit sportovce, může na trase, která povede z náměstí T. G. Masaryka přes Komenského ulici, třídu 17. listopadu a Želatovskou ulici, kde bude „ostrý start“ závodu. Závodníci se odtud vydají na 110 kilometrů dlouhou trasu až na beskydskou Kohútku.

Mapa dopravního omezeníMapa dopravního omezeníZdroj: Magistrát města Přerova