Průvod strašidelných čertů je výzvou i pro děti, které se mohou nastrojit do stylových kostýmů a připojit k akci.

„Děti se mohou obléct za čerty a anděly a zúčastnit se průvodu, který projde městem. Pro všechny masky budeme mít balíček se sladkostmi. Sraz je v 16 hodin před kinem Hvězda,“ zve na akci náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal.

Průvod, kterému budou vévodit Krampusáci, vyjde od kina Hvězda v 16.30 hodin a projde přes Žerotínovo, Horní náměstí až na Masarykovo náměstí, kde bude v 17 hodin Mikulášská show s Duckbeatem. Úderem šesté hodiny večer začne vystoupení Krampusáků.

Ilustrační foto.
Stávkovat budou v Přerově základní, střední i mateřské školy. Podívejte se kde

„V průvodu půjdou rovněž malí tanečníci a světlonoši ze skupiny historického šermu Markus M. I samotný průvod bude pěknou podívanou,“ slibuje ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Na Mikuláše a jeho pomocníky se mohou těšit i cestující městské autobusové dopravy. „Mezi půl třetí a čtvrtou hodinou odpoledne se mohou ve třech autobusech potkat s družinami, které dětem nabídnou sladkosti,“ doplnil náměstek primátora Tomáš Navrátil.

Primářka očního oddělení přerovské nemocnice Monika Daňková
Očních vad přibývá. Na vině jsou mobily, říká primářka Monika Daňková

Kdo si chce užít poklidnějšího Mikuláše ve společnosti přerovského kreslíře Lubomíra Dostála, může navštívit od 16 hodin salonek Městského domu. „S dětmi tu budeme tvořit vánoční přání formou linorytů, malovat čerty, dokreslovat Mikuláše a anděla. A pro ty nejmenší budou k dispozici omalovánky,“ prozradil malíř.

Vánoční poutákZdroj: Redakce