Ve městě totiž dojde hned ke dvěma velkým investičním akcím, které budou mít opět nepříznivý dopad na dopravu. Půjde o rozsáhlou rekonstrukci autobusového nádraží a opravu parovodu v rušné Komenského ulici. Parovod loni v září kvůli technické závadě vybuchl.

Exploze tehdy poničila okolní domy, ke zranění osob nedošlo. „V současné době se dokončuje projektová dokumentace na rekonstrukci parovodu, vyřizuje se stavební povolení a v příštím roce bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby,“ informoval mluvčí teplárny Dalkia Milan Wagner.

Opravou by podle jeho slov měl projít parovod v délce necelého půl kilometru, a to v úseku od gymnázia Jakuba Škody až k ulici Škodova. „Rekonstrukci máme neplánovanou na letní období. Zatím nevíme, jak dlouho stavební práce potrvají, ale opravy budou panovat hlavně na chodníku, zasáhnou však částečně i vozovku,“ upřesnil pracovník přerovské teplárny Jaroslav Pospíšil.

Tato investice přesáhne částku 10 milionů. Jak dodal Pospíšil, v současné době se pracuje na vytvoření harmonogramu stavebních úprav tak, aby došlo k co nejmenšímu dopravnímu omezení. „Na silnici bude zřejmě uzavřen jeden jízdní pruh. Jaké budou další dopravní omezení, zatím v tuto chvíli ještě přesně nevíme,“ řekl Pospíšil Záměr opravit parovod uspíšila jeho exploze, ke které došlo loni na podzim.

Havárie po sobě zanechala na silnici šestimetrový kráter. Ke zranění osob nedošlo, ale újmu utrpěly fasády a okenní tabule na okolních domech. „Tato událost měla určitě vliv na rozhodnutí opravit parovod. Ten si už zasluhuje rekonstrukci, protože pochází z roku 1964. Po opravě by zde navíc měly zmizet tepelné ztráty. Plánujeme výměnu potrubí s menším průměrem,“ uvedl Pospíšil.

Příští rok se na dopravní situaci v Přerově nepříznivě podepíše také rekonstrukce autobusového nádraží. Ta by měla začít na jaře a její náklady jsou vyčísleny na 135 milionů korun. Tato rozsáhlá investice si podle zástupců města vyžádá speciální dopravní režim. „Bude nutné přemístit autobusové zastávky ze stávajících nástupišť. Jaké změny však řidiče a cestující autobusy čekají, o tom v současné době teprve jednáme s projektanty,“ řekl vedoucí odboru dopravy přerovského magistrátu Lubomír Štukavec.